В чому різниця між вінірами та люмінірами

Вініри і люмініри – два способи зробити голлівудську посмішку

Про Чарльза Пінкуса знають хіба що стоматологи, а ось його винахід – вініри – відомий мільйонам, адже ці керамічні пластинки в усьому світі асоціюються з голлівудською посмішкою.

На сьогодні люмінування зубів – найпростіший для пацієнта спосіб отримати ідеальний «фасад» зубів.

Звичайно, задоволення недешеве, зате практично безболісне і швидке порівняно із встановленням коронок, брекетів або імплантацією.

У чому різниця між вінірами і люмінірами?

Вініри і люмініри – два види елітних протезів, яким поки що немає рівних в естетичній стоматології. Вініри – не новачки у стоматології, з'явились у США ще в 30-ті роки минулого століття, люмініри створили через десятиліття в каліфорнійській лабораторії Cerinate.

Сьогодні обидва види настільки популярні, що пацієнти їх часто плутають. Давайте розберемось, у чому різниця між люмінірами та вінірами.

Схожі, як близнюки

На зубах вініри і люмініри виглядають однаково круто: не відрізниш від здорової блискучої емалі. Обидва варіанти є мікропротезами – тонкі пластинки, які фіксують на передній вертикальній частині зубів. Накладки встановлюють тільки на передніх зубах, що потрапляють у зону посмішки.

Цей вид протезування застосовується виключно з естетичною метою, адже вініри і люмініри маскують недоліки зубів: тріщини, темну емаль тощо. Виготовляються пластинки з медичної порцеляни, кераміки або композитних матеріалів.

У чому ж різниця

Головна відмінність вінірів від люмінірів – товщина пластинки. Вініри виготовляються товщиною 0,2–0,6 мм. Найвитонченіші – накладки з фарфору та кераміки (до 0,4 мм). Композитні пластинки товщі: 0,5–0,6 мм, зате можуть виготовлятись і встановлюватися прямим способом – прямо в роті пацієнта.

Керамічні вініри роблять у зуботехнічній лабораторії за індивідуальними зліпкам зубів пацієнта. Перед установленням пластинок передня поверхня зубів шліфується.

Люмініри, або ультраніри, – найтонші мікропротези у світі: товщина накладки не перевищує 0,2 мм. Для фіксації люмініра обточування, а отже, і анестезія не потрібні: пластинка просто приклеюється на передню частину зуба.

Мікропротези відрізняються за формою: вініри нагадують розрізану вздовж коронку, закривають не тільки вестибулярну поверхню зуба, але й жувальний край. Люмініри на вигляд – як накладні нігті: найтонша пластинка закриває передню частину зуба.

Різниця відчувається і в ціні: люмініри дорожчі, незважаючи на те, що менші й тонші. Справа в тому, що голлівудські вініри, тобто звичайні вініри, незважаючи на поширену назву, створюють в українських лабораторіях. Технологія виготовлення давно освоєна й успішно застосовується. Люмініри доводиться замовляти у США, тому вартість цих мікропротезів вища, крім того, встановлюють ультраніри далеко не в кожній київській клініці.

Вініри чи люмініри
Вініри та люмініри різниці

Вініри чи люмініри: що краще

Мета встановлення мікропротезів одна – усунення зовнішніх дефектів зубного ряду. А от можливості різні. За допомогою люмінірів можна приховати:

  • темну або пожовклу емаль;
  • тріщини;
  • відколи на зубах;
  • діастеми і треми – щілини між зубами.

Упоратися з більш серйозними проблемами під силу тільки вінірам. Крім перерахованих дефектів вініри допоможуть при:

  • кривизні зубів;
  • клиноподібній формі різців;
  • короткій коронці зуба.

Що стосується строків використання вінірів і люмінірів, то різниця незначна, обидва види розраховані на тривалий строк: вініри – на 10–15 років, люмініри – до 20 років. За необхідності накладки можна зняти і замінити на нові.

Що вибрати – вініри чи люмініри – дилема, яку пацієнт вирішує разом зі стоматологом. Вибір визначається такими факторами:

  • характером дефекту зубів або емалі;
  • вартістю протезів;
  • часом виготовлення пластин.
Установка мікропротезів Київ

Нюанси встановлення і використання голлівудських накладок

Головний плюс вінірів і люмінірів полягає в тому, що естетичні дефекти ховаються за тонкою «ширмою», а посмішка при цьому виглядає природно, немає ефекту порцелянових зубів. Лікар заздалегідь підбирає колір накладок у тон здорової емалі пацієнта, після виготовлення протези не відрізниш від рідних зубів. Люмініри на зуби стоматолог приклеює спеціальним клеєм, а вініри надійно тримаються завдяки цементному розчину.

Після встановлення голлівудських пластин немає обмежень щодо продуктів. Готові мікропротези тонші від міліметра, проте за міцністю структури не поступаються природній емалі. Тому не варто зраджувати гастрономічним звичкам: вініри і люмініри витримують стандартне жувальне навантаження, що припадає на передні зуби. Звичайно, не слід розгризати горішки або «кам'яні» сухарики, але такі випробування на міцність протипоказані не тільки вінірам, але й натуральним зубам.

Спеціальний догляд за мікропротезами не потрібний: достатньо звичайної гігієни порожнини рота, щоденного чищення зубів щіткою і пастою. Люмініри і вініри не відбілюють, однак пластинкам ця процедура і не потрібна, адже кераміка не змінює колір через пігментовані продукти і напої.

Установлення мікропротезів – привабливий спосіб зробити посмішку на мільйон швидко і надовго. Визначитися, що обрати – вініри чи люмініри, допоможе стоматолог у нашій клініці 32 Dent.