Пародонтит – поширене запальне захворювання ясен і тканин, які тримають зуб. Супроводжується руйнуванням кісткової тканини і зубоясенного прикріплення.
Мало хто знає, що до втрати зубів найчастіше призводить не запущений карієс, як прийнято вважати, а пародонтит.
Підступне захворювання ясен, яке протягом кількох років себе практично ніяк не проявляє.
За статистикою, втрата зубів через пародонтит у 2–3 рази перевищує втрату зубів через карієс.
Пародонтит – поширене запальне захворювання ясен і тканин, які тримають зуб. Супроводжується руйнуванням кісткової тканини і зубоясенного прикріплення.
Підступність хвороби полягає в тому, що на легкій стадії вона ніяк себе не проявляє, хіба що невеликою кровотечею ясен. На важкій стадії з'являються неприємний запах, відтік гною, починають хитатися зуби. І якщо вчасно не встигнути, можна втратити зуб або й кілька.
Пародонтит часто плутають з пародонтозом. Тільки це зовсім різні речі. З різними симптомами, причинами і методами лікування.
Щоб вчасно розпочати лікування пародонтиту в Києві
Ознаки пародонтиту |
Ознаки пародонтозу |
Найпоширеніше захворювання ясен, яке зустрічається серед 93% дорослого населення. | Рідкісна хвороба, зустрічається всього у 8% людей на планеті. |
Запальне захворювання, супроводжується опухлими яснами, кровоточивістю, виділенням гною, неприємним запахом, ниючим болем, значною рухливістю зубів. | Хронічне захворювання, супроводжується повільним оголенням кореня зуба. |
З'являються ясенні кишені (поглиблення між зубом і яснами). | Оголюються шийки зубів, але ясенні кишені не з'являються. |
Накопичується зубний камінь і з'являється «наліт курця». | Зубного каменю майже немає. |
Болючість лімфатичних вузлів. | Підвищена чутливість емалі. |
Порушуються смакові відчуття їжі, з'являється чутливість зубів. | Проблем зі смаком не виникає. |
Помітили в себе симптоми з лівої колонки? Отже, у вас пародонтит. І потрібно терміново йти до стоматолога, поки ситуація не погіршилася.
Гострий пародонтит. Досить рідкісне захворювання. Найчастіше виникає через механічні пошкодження, наприклад, після некомпетентного стоматологічного лікування.
Для гострого пародонтиту характерні:
Хронічним пародонтитом стає недолікований гінгівіт.
При хронічному пародонтиті спостерігаються такі симптоми:
Діти теж хворіють на пародонтит, найчастіше – у 8–10 років. У ці роки постійні зуби остаточно замінюють молочні, а це іноді провокує травми слизової, які слугують чудовим середовищем для розвитку бактерій.
Також появі дитячого пародонтиту сприяють такі чинники:
Пародонтит у дітей вкрай важко визначити самостійно на початкових стадіях.
Єдиним симптомом буває тільки наліт на яснах. Захворювання може вражати і молочні зуби, провокуючи їх передчасну втрату.
У майбутньому це призводить до неправильного формування зубного ряду. Саме тому варто з особливою увагою ставитися до хитких молочних зубів – можливо, це симптом захворювання.
Лікувати пародонтит у дітей дещо складніше, ніж у дорослих, адже дитячий організм схильний до алергій на медичні препарати. Проте таке трапляється і з дорослими.
З розвитком технологій принцип його дії дедалі більше вивчається, винаходять нові варіанти використання. А ще процедура відбувається безболісно і безпечно.
Про це свідчать тисячі пацієнтів, які задоволені результатами.
Що ми робимо у стоматології 32 Dent:
«Вектор» – це ультразвуковий апарат, який сьогодні активно використовують для неінвазивної терапії стоматологічних захворювань. У лікуванні пародонтиту «Вектор» став справжнім проривом. Принцип його дії простий – за допомогою ультразвуку видаляються патогенні мікроорганізми та очищається від нальоту ясенна кишеня.
Ультразвуковий апарат «Вектор»
Переваги вектор-лікування
За допомогою ультразвукового апарату «Вектор» лікування пародонтиту стало набагато безпечнішим і простішим. Використання методики допомагає не тільки в терапії, але і в профілактиці пародонтиту.
Якщо ви потрапили до групи ризику, записуйтеся на прийом у нашій клініці, щоб пародонтит не став вашим кошмаром.
А краще виробіть собі звичку 1-2 рази на рік відвідувати стоматологію. Так ви вбережете свої зуби і заощадите сімейний бюджет (поставити імплантат набагато дорожче, ніж зробити чищення).
Якщо з профілактичними оглядами у вас не склалося, тоді терміново приходьте до нас. Тільки так ви встигнете врятувати зуби.
І стадія |
ІІ стадія |
ІІІ стадія |
Болю немає, зуби не хитаються. З'явилася пародонтальна кишеня глибиною 3,5 мм. | Пародонтальна кишеня збільшилася до 5 мм. Емаль стає сприйнятливою до гарячої та холодної їжі. Зуби хитаються, між ними з'являється щілина. | Пародонтальна кишеня досягає 6 мм і більше. Зуби стають дуже рухомими і можуть змінювати своє положення, а корені оголюються. |
Якщо пародонтит запущений, лікування в Києві не можна відкладати. Далі зволікати нікуди, інакше можна попрощатися з одним або декількома зубами.
Незалежно від стадії хвороби, завдання пародонтолога полягає в тому, щоб ліквідувати її причину і зберегти всі зуби.
Не затягуйте з лікуванням, інакше лікувати буде нічого. Записуйтеся на огляд уже зараз. Ми швидко і безболісно повернемо здоров'я вашим зубам і розповімо, що робити, щоб ваші зуби були предметом гордості.
Чим раніше ви почнете лікування пародонту в клініці 32 Dent, тим швидше воно закінчиться.