Лікування карієсу

Карієс – це хвороба, для розвитку якої повинні співпасти зовнішні та внутрішні чинники. Зовнішні – це найпідступніша бактерія Streptococcus mutans, яку ми отримуємо від мами чи іншого родича внаслідок побутових контактів.

Зуби треба лікувати, щоб потім не вставляти

Що таке карієс

А ви знали, що зуб – єдиний з органів, який не відновлюється?

Тепер розумієте, чому з карієсом краще не жартувати?

Якщо помітили чорну цятку на емалі – уперед до лікаря.

Навіть якщо нічого не болить.

Що таке карієс зубів і звідки він береться?

Карієс – це хвороба, для розвитку якої повинні співпасти зовнішні та внутрішні чинники. Зовнішні – це найпідступніша бактерія Streptococcus mutans, яку ми отримуємо від мами чи іншого родича внаслідок побутових контактів.

Активаторами цієї бактерії виступають наші улюблені солодощі: шоколад, пончики, круасани, іриски. Щойно ви попили чаю з цукерками, бактерія починає виділяти кислоти, які руйнують емаль.

Внутрішні – це стан самої емалі. Чим вона слабша і тонша, тим активніше розвивається карієс зубів.

Роль відіграють й інші чинники:

 • харчування – недостатньо кальцію і фтору надходить з їжею;
 • спадковість – ось чому одні люди до старості не відвідують стоматологів, а в інших уже в юному віці тріскається емаль і кришаться зуби;
 • хронічні захворювання;
 • погана гігієна порожнини рота – лінь чистити зуби перед сном (бувало таке?);
 • слабкий імунітет.

Карієс в стадії білої плями

Карієс у стадії плями: лікування «непомітної» хвороби

Карієс у стадії плями – це перший етап розвитку каріозної хвороби. Він непомітний спочатку, адже виглядає як біла плямочка на емалі, на яку просто не звертаєш уваги. Однак із часом пляма темнішає, а отже, захворювання прогресує. Тоді потрібно терміново звертатися до лікаря.

 1. На стадії білої плями емаль не змінює свого зовнішнього вигляду, залишається гладкою і рівною. Найчастіше білі плями з'являються на передніх зубах, тож, якщо уважно придивитися, можна розпізнати їх і самостійно.
 2. На другому етапі цятки пігментуються і темнішають. Їх відтінок стає більш виразним: від світло-коричневого до практично чорного. Це відбувається за рахунок посилення демінералізації – змінюється структура емалі, вона стає більш крихкою і ламкою. Тому бактеріям відкривається вільний доступ. Унаслідок життєдіяльності мікроорганізмів плями темнішають.

Чому важливо раз на півроку приходити до стоматолога? При плановому огляді проводиться діагностика карієсу. Якщо вчасно побачити плямочку, можна на корені обрубати розвиток карієсу і не допустити його перетікання в більш важку форму.

Для запобігання карієсу лікар проводить такі процедури:

 • Усуває всі відкладення за допомогою професійного чищення, полірує поверхню зубів.
 • Для відновлення емалі проводить ремінералізацію. Процедура передбачає обробку пошкоджених тканин зуба спеціальними засобами для відновлення їх природної структури. Найчастіше для цього використовують препарати на основі сполук кальцію та фтору. Їх можуть наносити спеціальним пензлем, додавати в капи або прикладати у вигляді аплікацій.

У комплексі з правильним доглядом ці процедури допоможуть запобігти розвитку більш складних і небезпечних форм карієсу.

Лікування поверхневого карієсу

Зазвичай карієс з'являється у фісурах – канавках на жувальній поверхні моляра. Саме цим ділянкам ми приділяємо недостатньо уваги при чищенні зубів, тут накопичуються наліт і залишки їжі.

На цій стадії потрібно терміново бігти до стоматолога, щоб попередити більш глибокий і складний карієс. Лікування проходить швидко і безболісно – за 30–40 хвилин. Лікар висвердлить усе чорне і поставить пломбу.

А щоб випадково не пропустити появу цієї підступної недуги, обов'язково раз на півроку робіть професійне чищення зубів. Ваш стоматолог, як супергерой у коміксах Marvel, моментально виявить і знищить ворога.

Лікування глибокого карієсу

Якщо раптом вас закрутила рутина в ритмічному танці мегаполісу, і ви не змогли знайти час на візит до стоматолога, а карієс далі розростається і розвивається – не біда. Наші лікарі зможуть урятувати зуб навіть у найскладніших випадках.

Симптоми глибокого карієсу:

 • короткочасні болі під час прийому гарячої/холодної їжі;
 • з'явилася каріозна порожнина, де застряє їжа і накопичується наліт;
 • на рентген-знімку видно затемнення в корені або між двома молярами – карієс на зубах дістався до ясен;
 • тривалий ниючий біль, що загострюється вночі.

У цих випадках лікування проходить за одне-два відвідування. Без уколу анестезії тут не обійтися.

Глибокий карієс: лікування у клініці 32 Dent

 1. Лікар оглядає зуб та оцінює глибину карієсу. За необхідності робить рентген-знімок.
 2. Якщо карієс складний і глибокий, робить укол анестезії.
 3. Висвердлює карієс.
 4. Якщо запалився нерв, видаляє його.
 5. Стоматолог чистить кореневі канали, стерилізує їх і кладе ліки. Ставить тимчасову пломбу.
 6. Через 3–6 днів ви знову приходите на прийом. Лікар виймає тимчасову пломбу і пломбує канал, а потім і зуб.

Видалення карієсу може проходити як з анестезією, так і без неї – за вашим бажанням.

Лікування карієсу в Києві

Можливі ускладнення

 1. Пульпіт. Якщо після лікування зуба (протягом перших трьох днів) з'явилися періодичні болі, отже, запалилася пульпа. В цьому випадку потрібно терміново йти до лікаря, щоб він видалив інфіковану ділянку і запломбував кореневі канали.
 2. Повторний карієс. Найчастіше це ускладнення виникає на кордоні пломби і зуба через халатність лікаря. Мабуть, не висвердлив увесь карієс. Стоматологи 32 Dent усе роблять на совість, вони турбуються про пацієнтів і дорожать своєю репутацією.
 3. Відламування або розкол коронки. Якщо стінки зуба сильно стоншені, на емалі з'явилися тріщини, тоді відламування коронки – питання часу. В цьому випадку потрібно поставити ще одну пломбу або протез.

Своєчасне лікування карієсу – ціна здоров'я і краси інших зубів.

Яку пломбу вибрати?

Як довго прослужить пломба, залежить не стільки від матеріалу, скільки від професіоналізму лікаря. Навіть якщо стоматолог використовує суперінноваційні матеріали для пломби з Німеччини, але ставитиме її з порушенням технології, вона може випасти через тиждень.

Гарний той лікар, який до кінця висвердлює карієс і при цьому максимально зберігає емаль.

У нашій клініці працюють лікарі з колосальним досвідом роботи. Вони вилікували сотні, навіть тисячі зубів. І всі пацієнти залишилися задоволені результатом..

 Як запобігти карієсу 

Якщо у вас карієс кореня зуба, потрібно пройти лікування – чим швидше, тим краще. Інакше можна втратити здоровий моляр. А вставити його буде набагато важче і дорожче.

Випав зуб у дитини

Чи потрібно лікувати карієс молочних зубів?

На жаль, найчастіше батьки приходять до рішення, що не потрібно. Дорослі не ставляться серйозно до проблеми, адже молочні зуби все одно зміняться постійними, а лякати і травмувати дитину походом до стоматолога зайвий раз не хочеться.

Насправді таке ставлення призводить до багатьох проблем із зубами в майбутньому. Адже карієс на зубах уже означає, що в них оселилися патогенні бактерії.

Якщо зуб і випаде, інфекція залишиться і може спровокувати інші проблеми.

До того ж передчасна втрата молочного зуба призводить до викривлення постійного зубного ряду.

З цього випливає, що головне завдання стоматолога – зберегти молочний зуб якомога довше, але при цьому не давати інфекції розвиватись і уражати інші зуби та органи.

Як лікують карієс молочного зуба

На початковій стадії

Щоб вилікувати карієс зубів у дитини на початковій стадії, стоматолог проводить безболісну і просту процедуру. Вона полягає в тому, що на емаль наносять фтористий лак або фтористе срібло. Це допомагає захистити зуб від подальшого руйнування. До використання бормашини на цьому етапі не вдаються.

Середній і глибокий карієс

Якщо стадія хвороби прогресуюча, стоматолог проводить класичне лікування карієсу. Найчастіше анестетик потрібен при лікуванні середнього і глибокого карієсу молочних зубів. Усі маніпуляції спрямовано на скорочення часу процедур, адже діти швидко втомлюються, і лікування доводиться переривати. В окремих випадках лікування глибокого карієсу в дітей проводиться в кілька етапів.

Як бачите, чим раніше ви відведете малюка до стоматолога, тим простіше і швидше вийде усунути проблему.

Також важливою є профілактика

 • Часто зубний карієс у юному віці з'являється через надмірне вживання солодкого. Постарайтеся максимально обмежити солодощі в раціоні вашого малюка, замінивши їх на тверді овочі та фрукти, продукти, багаті кальцієм. Це зміцнить емаль і ясна, допоможе запобігти демінералізації.
 • Дуже важливо привчити дитину стежити за гігієною рота з ранніх років. Для цього вибирайте щітку з м'якою щетиною і приємну на смак пасту. Чистьте зуби разом із малюком, покажіть позитивний приклад.
 • Приводьте дитину на плановий огляд до стоматолога раз на півроку. І самі про нього не забувайте!

 Чищення зубів з дитиною 

Як запобігти карієсу, якщо це можливо?

Відкрийте рот і подивіться у дзеркало. Якщо побачили чорні плями, це карієс, його потрібно лікувати.

Якщо плям немає, а на далеких жувальних молярах можна роздивитися рельєфні фісури – звивисті поглиблення, що нагадують струмочки в горах, то від цієї мальовничої картини стоматологи теж не в захваті. Саме в цих щілинах накопичується їжа і розмножуються бактерії.

Ось чому стоматологи рекомендують запечатати спеціальним матеріалом навіть здорові зуби з фісурами, щоб зайвий раз не провокувати карієс.

Що робити, якщо є карієс на передніх зубах? Лікування складне, але можливе. Наші стоматологи зроблять так, що ніхто і не помітить пломбу. Підберуть матеріал під колір емалі.

Приходьте до 32 Dent на лікування карієсу. Ціна – від 350 грн на лікування фотополімерним матеріалом.
Бережіть свої зуби, і буде вам щастя!

Відгуки пацієнтів про клініку 32 Dent
1
/
Артур Харченко
3

с детства меня сопровождает кариес. поэтому к сожалению, здесь я постоянный клиент. зато делают быстро, аккуратно и без последствий. спасибо клинике за хороших врачей!

02.11.2018
Олена
5

Щиро дякую лікарю Волощук Елене та дівчатам осистенткам за кваліфіковане лікування, швидко, безболісно і якісно!

25.08.2017
Ольга
5
Добрый день! Хочу выразить благодарность Делигиозову Владимиру Владимировичу! В профессионализме доктора убеждаюсь не первый раз! Помог в лечении зубов- когда и нужно было срочно решить проблему, во время беременности выпала пломба, медикаментозное вмешательство было нежелательно, но проблема была решена! Я не знаю др. похожего врача- стоматолога настолько грамотного и опытного! Не одна пломба не отлетела.Цены доступные.
22.10.2016
Лилия
5
Очень хорошая клиника! Нашла ее в сети интернет, и не пожалела. Лечили зубки ребенку, 8 лет, можно сказать первый раз. Предыдущие попытки из-за боязни были неудачными. Благодаря прекрасной работе специалистов клиники, в частности врача Юлии Петровны, и ее помощников, ребенок поддался лечению легко! Теперь будем лечится здесь всей семьей. Спасибо за хорошую работу! Всем советую клинику 32 Dent.
26.07.2016
Миша
5

Подскажите пожалуйста стоимость обновления (старую убрать нужно) пломбы на глубоком кариесе с анастезией, фотополимер. Речь идет о всей услуге в комплексе.

28.04.2016
Наталья Шабалина
5

Спасибо за доброе отношение и оказанное лечение доктору Дмитрию! Теперь я могу смело сказать, что не боюсь стоматологов! Доктор грамотно и вежливо рассказывал о своих действиях во время лечения, что для меня важно, спросил,как я переношу анестезию, время от времени интересовался моим самочувствием. Но все проходило гладко каждый приём, в итоге сделали проф.гигиену, вылечили 9 зубов со средним и глубоким кариесом, теперь я довольна, кушаю сладкое, пью горячее и не переживаю о запахе изо рта. Персонал клиники понравился, каждый знает своё дело и с добром относится к клиентам.

21.03.2016
Елена
5

Хочу выразить свою благодарность врачам клиники за квалифицированную помощь, ходила на осмотр, в итоге мне запломбировали два зуба. Было почти не больно, врач даже подбадривал во время процедуры, посоветовал, какой материал лучше, дал дельные советы по уходу. В клинике чисто и уютно, атмосфера вполне приятная, буду обращаться еще, если потребуется.

22.01.2016
Елена
5

Огромное спасибо доктору Ивану Ивановичу! Первое знакомство сыночка с лечением прошло на 5+. Он с удовольствием ходит в клинику и совсем не боится.

26.12.2015