Фторування зубів у дітей

У дітей емаль ще не сформована: занадто тонка і крихка, тому не може повноцінно захистити дентин.

Проте вихід є: фторування молочних зубів – надійний спосіб зміцнити емаль у дитячому віці.

Фторування зубів у дітей: за і проти

Зубна емаль – найтвердіша тканина в людському організмі.

Здавалося б, така «броня» зміцнення не потребує, навпаки, сама захищає зуби.

Однак не у випадку з молочними зубами.

Фторування зубів у дітей: за і проти

Карієс – найпоширеніша хвороба на планеті, у групі ризику – кожен, особливо маленькі діти. Цій напасті «не по зубах» тільки міцна емаль. Щоб зробити емаль міцною, як сталь, ми в 32 Dent проводимо фторування зубів у дітей.

Мета процедури – наситити зубну тканину іонами фтору, відновити баланс мінеральних елементів. Мікрочастинки фторидів проникають в емаль і пори дентину, заповнюючи порожнини. В результаті структура тканини змінюється: стає більш щільною, а отже, міцнішою. Кристали фтору малорозчинні, тому ремінералізація зубів забезпечує тривалий захист від карієсу.

Напевно, вас, як і будь-кого з батьків, цікавлять плюси і мінуси процедури, нюанси фторування молочних зубів. Відповідаємо і пояснюємо по черзі.

Вигода на вигоді: переваги ремінералізації

Що дає фторування дитячих зубів:

 • збільшує щільність емалі та глибоких шарів дентину до 10 разів;
 • захищає зуби від шкідливої дії бактерій і кислот;
 • знижує ймовірність появи карієсу на 50%;
 • забезпечує необхідну кількість мінералів і фтору;
 • знижує чутливість зубів за рахунок того, що мікропори емалі закупорюються.

Плюс до цього фторування молочних зубів – безболісна процедура, яка не злякає і не втомить дитину, адже триває 5–15 хвилин.

Чи це не небезпечно для зубів?

Якщо ремінералізація зубів виконується з порушенням технології, зростає ризик перенаситити зуби фтором, що призведе до флюорозу. У 32 Dent таку небезпеку усунено: ми робимо фторування зубів дітям і дорослим після попереднього огляду стану ротової порожнини, за спеціальною технологією.

Глибоке фторування зубів у 32 Dent

Емаль у дітей ми зміцнюємо двома способами: це проста і глибока ремінералізація зубів. У першому випадку застосовуємо фторовмісні гелі та лаки, якими покриваємо зуби. Процедура займає 5 хвилин, вартість невисока. Покриття тримається тільки на поверхні емалі, ефект триває 5–10 днів. Саме тому просте фторування використовується лише для профілактики, зазвичай після професійного чищення зубів.

Глибоке фторування зубів у дітей дає ефект «запечатування», коли іони фтору закупорюють пори в зубній тканині. Для цього використовуємо спеціальні препарати, компоненти яких проникають глибоко в тканину зубів. Ціна такої процедури вища, зате зуби надійно захищені на строк від 6 місяців до 2 років.

 Процедура фторування зубівбовРемінералізація

Зуби – замилуєшся

Часто думають, що фторування відбілює зуби. Насправді ж вони стають світлішими після професійного чищення, яке проводиться перед ремінералізацією. Якщо не видалити з емалі наліт і тверді відкладення, мінерали і фтор не зможуть проникнути в зубну тканину.

Фторування зубів у домашніх умовах

Провести дитині ремінералізацію, не виходячи з дому, – приваблива перспектива, але майже нездійсненна з професійної точки зору. Ефекту глибокого фторування в домашніх умовах не досягти, а от завдати шкоди дитячим зубам можна запросто.

Флюороз з'являється зазвичай унаслідок неправильного застосування засобів для ремінералізації.

Ремінералізація зубів: коли і як часто потрібно робити

Фторування зубів – це універсальна процедура, яка проводиться для профілактики проблем із зубами і на етапі лікування карієсу. До речі, саме про ремінералізацію йдеться, коли говорять, що карієс лікується без бормашини і пломбування, правда, лише на стадії «білої плями» – початковому етапі захворювання.

У підсумку із зубами все буде в порядку без болісного лікування – це вагомий аргумент на користь регулярних профоглядів зубів у дітей. Крім того, вартість профілактичної процедури є нижчою від ціни лікування запущеного карієсу.

Процедура проводиться для профілактики (і за показаннями):

 • чутливості зубів;
 • лікування карієсу;
 • стоншення емалі;
 • дефіциту фтору;
 • відколів і тріщин емалі;
 • при встановленні брекетів.

Фторування емалі ми робимо дітям із двох років. Регулярність процедури залежить від стану зубів.

Одним дітям ремінералізація потрібна раз на шість місяців, іншим ця послуга знадобиться тільки через пару років. Коли знову потрібно буде проводити фторування, скаже стоматолог.

 Фторування зубів дітям 

Ваше завдання – вчасно привести дитину на огляд. Можливо, час зробити це прямо зараз? Записуйтеся на прийом!