Види зубних протезів

Які бувають зубні протези

Завдяки прогресивним технологіям 21-го століття у кожної людини є можливість повернути гарну посмішку. Відновити втрачені зуби та поліпшити здоров'я ротової порожнини в будь-якому віці.

Експерти з 32 Dent розповідають, які бувають зубні протези і коли їх краще використовувати.

Знімне протезування

Цей тип протезування застосовують, коли відсутні опорні зуби і немає можливості встановити імпланти.

До знімних відносять такі протези:

01

Повністю знімні конструкції.

02

Умовно знімні.

03

Частково знімні.

Повністю знімні протези

Повністю знімні протези

Застосовуються при втраті більшості зубів. Їх створюють для верхньої та нижньої щелеп за анатомічними зліпками, як і інші види зубних протезів.

Знімні конструкції роблять з гіпоалергенних матеріалів (спеціальної пластмаси або нейлону). Колір зубів і ясен підбирається індивідуально під людину, тому знімна щелепа виглядає природно. Вона легко знімається для чищення після їжі.

Умовно знімні протези

Умовно знімні протези

Ці протези підходять для тих, хто втратив один жувальний зуб. Кріплять такі щелепи до опорних зубів за допомогою спеціального цементу, клею або металевих гачків.

Доглядати за ними потрібно так само, як і за рідними зубами. Виймати не потрібно, а тільки раз на рік необхідно відвідувати стоматолога для професійного чищення.

Часткові знімні протези

Часткові знімні протези

Вони встановлюються в разі втрати одного або декількох жувальних зубів. Кріпляться ці зубні протези до ясен і займають багато місця в ротовій порожнині, тому вважаються найбільш зручними.

Вони користуються популярністю завдяки своїй доступній вартості.

Незнімне протезування

Незнімне протезування зубів

До цієї групи входять:

  • Коронки – «чохли» на зуби. Встановлюються замість одного втраченого зуба на штифт або одягаються поверх пошкодженого зуба на корінь. Коронки на зуби бувають керамічними і металокерамічними.
  • Мостовидні протези – відразу кілька коронок в один ряд. Міст заміщає один або кілька поспіль втрачених зубів. Для його виготовлення використовують безметало- і металокераміку.
  • Мікропротези – альтернатива класичному пломбуванню. Мікропротези використовують для реставрації зубів, усунення відколів і тріщин.

Незнімні зубні протези хоч і відновлюють жувальну функцію та естетичність зубного ряду, але мають наслідки. Для їх установлення виконується обточування сусідніх зубів, що руйнує емаль. Крім того, не всі зуби витримують навантаження, виконуючи роль опори для частково знімної конструкції або мостоподібного протеза.

Деякі пацієнти самі відмовляються від такого протезування, вибираючи більш сучасний варіант заміщення втрачених зубів – імплантацію.

Вініри

Вініри

Якщо хочете стати власником голлівудської посмішки, тоді вам потрібно встановити вініри. Це тонкі фарфорові пластинки, які прикріплюються до передньої емалі зубів у зоні посмішки. Вони приховують широкі проміжки між зубами, тріщини і навіть недосконалості прикусу.

Знімні зубні протези і незнімні конструкції за належного догляду слугуватимуть багато років.

Строк їх служби залежить від використовуваних матеріалів і роботи лікаря.