Герметизація фісур

Герметизація фісур – це процедура, після якої ваші зуби будуть захищені від карієсу, як неприступна фортеця Мон-Сен-Мішель.

Дітки - безкоштовно

*безкоштовно – перші відвідини і герметизація фісур

Фісури герметизація

Ох, уже цей карієс: трохи втратили пильність і от – дірка в зубі.

А так хочеться жити спокійно і не думати, який зуб стане наступною жертвою підступної недуги.

Фісури – це борозенки між жувальними горбками зуба

Що не так із борозенками: навіщо «запечатувати» зуби

Можна сказати, що ідею запечатування фісур підказала сама природа. Справа в тому, що жувальні зуби в людини не гладенькі, а покриті борозенками – фісурами.

У цих заглибленнях скупчуються залишки їжі, дуже швидко розмножуються бактерії та з'являється карієс. Згодом борозенки не згладжуються, а, навпаки, стають глибшими. Діставати до них щіткою складніше, фісурний карієс уражає зуб дедалі глибше.

 • Герметизація фісур – до геніальності просте рішення для захисту жувальних зубів. У ході процедури борозенки заповнюються спеціальним герметиком – силантом, порожнини згладжуються, у них уже не застрягнуть залишки їжі, а отже, для карієсу вхід закритий.

Методи герметизації фісур: 2 варіанти

У 32 Dent ми робимо герметизацію зубів двома способами: інвазивним і неінвазивним.

Метод обираємо вже після огляду пацієнта. Справа в тому, що конфігурація борозенки в кожної людини є індивідуальною, і яким способом запечатувати зуб, залежить від типу фісур.

Неінвазивна герметизація фісур: простіше простого

Це найшвидший і найлегший спосіб «закупорити» зуби, до того ж доступний за вартістю. Борозенки заливають герметиком, ніякого препарування зубів не потрібно робити. Процедура безболісна, тому анестезія не використовується. Однак метод підходить тільки для відкритих фісур.

Інвазивна герметизація фісур: у чому відмінності

У дорослих пацієнтів часто зустрічаються глибокі або закриті фісури: конусо- і краплеподібні. В таких випадках застосовується інвазивна герметизація зубів. Поглиблення спочатку акуратно розкривають, а потім уже заповнюють силантом. За необхідності процедура проводиться під місцевою анестезією.

Етапи герметизації фісур

Запечатування зубів у ході процедури нагадує пломбування зубів. Причому за один прийом стоматолог може герметизувати відразу всі жувальні зуби.

Як робиться герметизація фісур у 32 Dent:

 1. Чищення зубів від нальоту, підсушування.
 2. Обробка поверхні розчином, щоб забезпечити краще зчеплення з герметиком. У разі інвазивної герметизації – препарування та пломбування борозенок.
 3. Повторне сушіння.
 4. Заливка герметиком.
 5. Вплив УФ-лампи на фісури для затвердіння силанту.
 6. Видалення залишків герметика і полірування зубів.

 Герметизация фиссур фотоСилант герметик 

 • Як герметик використовують три типи матеріалів: композити, склоіономерні цементи і компомери. Кожний із цих варіантів надійно захищає зуб.

Герметизація фісур у дітей

Молочні зуби – привабливий об'єкт для підступних каріозних монстрів. Нічого дивного, адже дитяча емаль іще крихка і нещільна, тому більш уразлива до інфекцій. Як же дати карієсу категоричну відмову? Ми пропонуємо покрити зуби герметиком.

Так можна зберегти молочні зубки дитини цілими до прорізування постійних, а отже, забезпечити правильне формування прикусу. Якщо малюкові вже виповнилося три роки – фісури вже можна запечатувати, адже перші зуби остаточно прорізалися.

Герметизація фісур у дітей: за і проти

Герметизація зубів у дітей – це зазвичай неінвазивна процедура, адже борозенки на молочних зубах неглибокі та відкриті.

Це означає, що боляче точно не буде: дитина із задоволенням дивиться мультик, а тим часом лікар один за одним покриває зуби герметиком.

У чому плюси запечатування зубів:

 • зуби захищені від карієсу на 1–2 роки;
 • герметизація фісур не порушує розвиток зуба;
 • герметик не створює додаткового навантаження на зуб;
 • не викликає дискомфорту в ротовій порожнині;
 • зуби легше чистити;
 • ціна герметизації фісур є нижчою від вартості лікування і пломбування уражених карієсом зубів.

Ми використовуємо прозорі та різнокольорові герметики. Плюс кольорового силанту полягає в тому, що батьки самі бачать стан пломби, і якщо матеріал стерся, можуть одразу звернутися до стоматолога.

Аргумент скептиків проти герметизації – під силантом може розвинутися карієс. Така ситуація можлива, тільки якщо процедуру виконано неправильно.

Наші лікарі у 32 Dent працюють без помилок: захищають дитячі зуби на відмінно. Ризик розвитку карієсу знижується мінімум на 90%.

Герметизація фісур у дітей фотоГерметизація фісур етапи

Герметизація фісур у дорослих

Дорослим пацієнтам пропонуємо герметизувати фісури для профілактики або на етапі лікування первинного карієсу, коли діаметр каріозної плями не перевищує 2 мм.

Герметики, які сьогодні використовуються у стоматології, захищають жувальні зуби протягом 1–5 років. Якщо покриття стерлося, видалимо старий герметик і поставимо новий.

Герметизація фісур – вигідна альтернатива пломбам: зуби ціліші, та й ціни приємніші. Дізнатися, скільки коштує поставити герметик на зуб, ви можете в розділі «Ціни».

Хочете забути про карієс або захистити зуби дитини – приходьте герметизувати фісури до 32 Dent!