Пломбування зубів

Пломбування зупиняє руйнування зуба, допомагає відновити його цілісність, функціональність і естетичний вигляд.

Пломби для зубів: коли ставлять

фото пломби зуба

Хто не знає пломбу, її знають усі! Якщо врахувати, що в 98% дорослих і у 80% дітей з молочними зубами діагностують карієс, не дивно, що пломбування зубів у Києві – найбільш затребувана процедура в нашій стоматологічній клініці.

За допомогою пломби ми відновлюємо функціональність і анатомічну форму зуба. Запломбований зуб на вигляд не відрізнити від здорових «сусідів» завдяки сучасним матеріалам, які за властивостями і зовнішнім виглядом максимально схожі із зубною емаллю.

У клініці 32 Dent ми використовуємо фотополімерні пломби Filtek Iltimate (США) та Estelite (Японія), лікуємо зуби від карієсу і виконуємо естетичне пломбування зубів: ціна пломби вказана нижче на сторінці.

Сім бід – одна відповідь, пломбувати зуби рекомендується в таких випадках:

 1. зуб пошкоджений поверхневим, середнім або глибоким карієсом;
 2. ерозія емалі – некаріозне ураження верхнього шару зуба;
 3. частина зуба відкололася через травму, проте корінь не постраждав;
 4. раніше встановлена пломба випала або змінила колір;
 5. гострий зубний біль при пульпіті;
 6. у зоні посмішки потрібно виконати естетичне пломбування зубів;
 7. емаль змінила колір, наприклад через підвищений вміст заліза та фтору в їжі.

Фотополімерні пломби та інші пломбувальні матеріали

Строк служби та робочі властивості, ціни на пломбування зубів залежать від матеріалу, з якого виконано пломбу. Амальгама, цемент, пластмаса, кераміка – пломби для зубів виготовляються з різних матеріалів. Однак найпопулярніші – фотополімерні пломби, в яких маса переваг:

 • природний вигляд: відтінок пломби підбирається під тон емалі пацієнта;
 • герметичність: пломбувальний матеріал повністю заповнює порожнину зуба, без порожніх ділянок, що знижує ризик розвитку вторинного карієсу;
 • міцність: матеріал за твердістю не поступається дентину та емалі, тому фотополімерна пломба встановлюється на фронтальні й жувальні зуби;
 • швидкість установлення: полімерний матеріал миттєво твердне під впливом УФ-променів;
 • довговічність: заявлений строк служби фотополімера – 5 років, однак на практиці ці пломби стоять 8–10 років і довше.
ставимо пломби дітям

Ставимо пломби дітям

Молочні зуби – тимчасові, менш міцні, ніж постійні, але заслуговують уважного ставлення. Щойно помітили, що в дитини зуб почорнів або в ньому з'явилася дірка, – терміново йдіть пломбувати зуб. Не слід чекати, поки він випаде сам, адже недолікований карієс загрожує пульпітом, а це дуже боляче. Крім того, каріозні бактерії через пошкоджені молочні зуби уражають зачатки постійних зубів.

На молочні зуби ставимо склоіномерні пломби Fuji VIII (Японія) і Vitremer (США). До стоматології 32 Dent діти ходять без страху, адже ми знаємо, як без болю поставити пломбу на зуб: ціна процедури – від 400 грн.

Поставити пломбу на зуб за 15 хвилин у 32 Dent

Пішли в минуле часи, коли стоматолог 1–1,5 години «чаклував» над зубом, щоб поставити пломбу, а потім кілька годин пацієнту доводилося терпіти без води та їжі. Сьогодні пломбувати зуб можна протягом усього 15 хвилин, за умови стандартного лікування, якщо не потрібно розкривати канали.

пломбирование зубов фотополимером

Як відбувається пломбування зубів фотополімером:

 • лікар за необхідності знеболює місце маніпуляції (якщо пульпа здорова і доступ до неї закритий, то анестезія зазвичай не потрібна);
 • видаляє розм'якшений карієсом дентин;
 • висушує порожнину зуба і ставить антисептичну прокладку;
 • заповнює порожнину фотополімерним матеріалом, формує пломбу;
 • освітлює зуб УФ-лампою, під якою фотополімер твердне;
 • шліфує зуб, знімаючи залишки пломбувального матеріалу, щоб пацієнт не відчував дискомфорту.

 

Ось і все, пити або приймати їжу дозволено відразу ж після процедури. Поставити пломбу на зуб у 32 Dent можна швидко і безболісно. Співвідношення ціни та якості у нас найкраще серед клінік у центрі Києва. Чекаємо вас у нашій стоматології.