Лікування карієсу в дітей

Як і в дорослих, карієс у дитини провокує бактерія Streptococcus mutans.

Дітки - безкоштовно

*безкоштовно – перші відвідини і герметизація фісур

кариес у ребенка

У процесі побутового контакту вона потрапляє в організм і дуже добре себе там почуває.

А якщо малюк – ласун і не любить чистити довго зуби, то для Streptococcus mutans створюються просто райські умови.

Карієс у такої дитини розвивається дуже швидко.

Емаль молочних зубів тонша і ніжніша, ніж у «дорослих» корінних зубів.

А отже – эмаль дитячих зубів більш схильна до пошкоджень.

Карієс молочних зубів лікувати немає сенсу залишати

Часто батьки запитують наших лікарів про те, чи є сенс лікувати карієс на молочних зубах, адже молочні моляри незабаром усе одно повинні випасти. Як не дивно, питання відкрите і для деяких стоматологів.

Команда 32 Dent ні в якому разі не рекомендує пускати хворобу на самоплив!

Молочні зуби обов'язково потрібно лікувати, а не доводити їх до передчасного видалення.

Без лікування наслідки карієсу молочних зубів дадуть про себе знати в найближчому майбутньому:

  • Неправильний прикус і викривлення зубного ряду. Якщо каріозний зуб не випав природним чином, а був видалений, на його місці далеко не відразу з'явиться постійний зуб. Незабаром порожнеча компенсується за рахунок зсуву сусідніх молярів. Це призведе до скупченості зубів та інших оклюзій.
  • Поширення хвороби на інші зуби. Якщо карієс не лікувати, він дуже швидко пошириться на сусідів. А в деяких випадках бактерії продовжують жити в яснах навіть після видалення молочного зуба та уражають зачатки постійного.

Карієс молочних зубів цінаКариес у ребенка

Лікування карієсу молочних зубів у 32 Dent

Карієс тимчасових зубів лікують по-різному. Все залежить від стадії хвороби.

  1. Початковий карієс проявляється у вигляді білої плями на зубах. Якщо ви відвели дитину до стоматолога, то свердлити їй зуб і ставити пломбу не доведеться. У цьому випадку знадобиться тільки ремінералізація емалі. Лікар очистить зуб від нальоту і зробить аплікацію з ремінералізуючим засобом.
  2. Середній карієс уражає вже й дентин. Стоматолог відокремить уражені тканини від здорових і поставить на місце каріозної порожнини пломбу.
  3. Глибокий карієс добирається до пульпи. У цьому випадку крім пломбування каріозної порожнини можуть знадобитися чищення та пломбування каналів

Відстрочувати лікування карієсу молочних зубів у дітей особливо небезпечно на цій стадії, адже хвороба може легко перейти на більш глибокі тканини і розвинутись у періодонтит і пульпіт, які завдаватимуть малюкові страждання.

Як лікувати карієс передніх молочних зубів

Окрему увагу варто звернути на карієс передніх молочних зубів.Карієс передніх зубів у дітей
Циркулярний карієс – так його назвали через зовнішній вигляд – уражає зуб по колу. Середина зуба при накушуванні несе найбільше навантаження, а тому руйнується першою.

Цей вид карієсу трапляється у дітей зі зниженим імунітетом, тому лікування передбачає не тільки класичне пломбування, але і курс підтримуючих і фторомістких препаратів.

Ефективна профілактика карієсу молочних зубів

Щоб захистити зубки від карієсу, стоматологи пропонують такі способи сучасної профілактики.

  • Кабінетне чищення. Лікар-гігієніст знімає камені та зубний наліт у важкодоступних місцях. Чищення знищить «помешкання» бактерій і не дасть їм розмножуватися.
  • Герметизація фісур. Фісури – це поглиблення, які є практично в кожному молярі. Спосіб передбачає їх запечатування спеціальним герметиком. Це не дає нальоту накопичуватись у поглибленнях, а отже, запобігає розмноженню Streptococcus mutans. Ефект від процедури триває до 3 років. У дітей герметизацію фісур виконують одразу після прорізування зубів.
  • Фторування. Покриття зубів фтор-лаком для зміцнення емалі. Речовина заповнює мікротріщини, роблячи емаль більш міцною і стійкою до руйнувань.

Щоб зубки вашої дитини були здоровими, привчайте його до збалансованого харчування і правильного чищення з ранніх років та обов'язково приводьте на плановий огляд до дитячого стоматолога раз на півроку.

лікування дитячого карієсу

У 32 Dent ми дбайливо і з любов'ю піклуємося

профілактика карієсу у дітей

про усмішки найменших пацієнтів!