Лікування періодонтиту

Періодонтит – запальне захворювання кісткової тканини, що супроводжується ураженням пульпи та інфікуванням кореневих каналів.

Періодонтит: лікування у клініці 32 Dent

Як вилікувати періодонтит

Замучив ниючий біль у зубі? А при накушуванні він посилюється?

Тоді, швидше за все, у вас періодонтит – ускладнена форма карієсу, при якій запалюється коренева оболонка зуба і навколокореневі тканини. Потрібно терміново йти до лікаря.

Не чекайте, коли біль пройде (не пройде), і не займайтеся самолікуванням. Інакше можна зовсім втратити зуб.

Що викликає періодонтит зуба?

 • Запущений карієс.
 • Прогресування недолікованого пульпіту.
 • Через неякісне лікування каналів утворилося запалення під пломбою або коронкою.

Які симптоми?

Усе залежить від стадії та форми захворювання.

Лікування періодонтиту в Києві

  Хронічний періодонтит Гострий періодонтит
Причини появи Це запущена форма періодонтиту. З'являється, якщо не лікувати запалення в зубі. Інфекція проникає через отвір у верхівці зуба або через патологічний зубоясенний канал.
Симптоми
 • Періодичні болі, які загострюються після переохолодження організму, травм і стресів.
 • З'являються міжзубні щілини.
 • Змінюється положення зубів і збільшується їх хиткість.
 • Кровоточивість і виділення гною.
 • Опухають і червоніють ясна.
Ця стадія захворювання розвивається швидше, ніж гостра, оскільки тканину вже пошкоджено. Тому відкладати лікування періодонтиту не можна.
 • Ниючий біль у зубі, який посилюється при жуванні.
 • Хвороблива реакція на гарячу їжу.
 • Виникає відчуття, що зуб збільшився в розмірах.
 • Підвищення температури тіла, слабкість.
 • Запалення ясен навколо зуба, збирається гній.
 • Неприємний запах із рота.

Етапи лікування у клініці 32 Dent

 • Підготовка. На цьому етапі лікар відкриває зуб і чистить кореневі канали. Видаляє найбільш інфікований шар дентину, виводить рідину, яка утворилася в місці запалення. Це зменшить біль і нормалізує загальний стан пацієнта.
 • Антисептична обробка. Стоматолог дезінфікує очищені канали, вводить лікарські препарати. При цьому стежить, щоб сильнодіючі речовини не потрапили на верхівку кореня.
 • Пломбування каналів. Це найважливіший етап, оскільки періодонтичне лікування залежить від якості пломбування каналу. Матеріал підбирається для кожного пацієнта індивідуально. Лікар ставить тимчасову пломбу.
 • Пломбування зуба. Ставиться постійна пломба.
 • Профілактика. Додатково лікар може призначити полоскання теплою мінеральною водою або прийом антибіотиків..

Профілактика

У 85–90% випадків комплексне лікування перемагає періодонтит. Проте бувають винятки, коли нічого не допомагає. Тоді зуб доведеться видалити.

Як запобігти запаленню?

Усе просто, як один, два, три. Виробіть для себе звичку доглядати за зубами вранці та ввечері. І не ігноруйте чищення язика. Вчасно обирайте пасту, міняйте зубну щітку і користуйтеся флосом. Ну, і, звичайно ж, раз на півроку приходьте до стоматолога на чищення зубів та на профілактику карієсу.

Якщо будете стежити за гігієною порожнини рота, то не дізнаєтеся, що таке періодонтит.

Гігієна порожнини рота

Гнійний періодонтит: лікування

Якщо ви проігнорували перші симптоми періодонтиту і не пішли до лікаря, то вже через день-два недуга переростає у гнійну форму. Якщо й далі тягнути, то сценарій розвитку захворювання такий: набрякають ясна, кількість гною збільшується, а потім гнійник проривається. Це неприємно і загрожує ускладненнями.

Як стоматологи борються з недугою?

 • Виводять гній, очищають від усіх уражених тканин кореневі канали.
 • Проводять дезінфекцію і лікування шарів пародонту спеціальними препаратами.
 • Максимально відновлюють структуру ураженого зуба та його функції.

Лікування зубів у клініці 32 Dent

Зверніть увагу

Не можна гріти хворий зуб. Тепло тільки поширить запалення ще більше і посилить біль. За перших симптомів записуйтеся на прийом у нашій клініці. Лікар проведе комплексне лікування періодонтиту постійних зубів за кілька відвідувань.

Не плутайте! Періодонтит пародонтит

Ці терміни часто плутають. А даремно. Це абсолютно різні захворювання. Давайте спробуємо розібратися, хто є хто, і знайдемо 10 відмінностей.

Пародонтит

Періодонтит

Пародонтит і періодонтит

Наслідок гінгівіту (захворювань ясен). Серйозне ускладнення карієсу.
Розвивається в навколозубних тканинах (у пародонті). Запалення пульпи переходить на верхівку кореня зуба.
Симптоми: неприємний запах з рота, виділяється гній, з’являються набряк ясен, рухливість зубів. Симптоми: біль при жуванні, набряк ясен, кровоточивість.

Лікарі нашої клініки обов'язково врятують ваш зуб. Вони лікують навіть періодонтит зуба мудрості.

Хочете позбутися неприємного болю раз і назавжди? Тоді записуйтеся до нас на прийом. Ми повернемо здоров'я і красу вашої посмішки!

Відгуки пацієнтів про клініку 32 Dent
1
/
Артур
1

Так и не понял чем отличается периодонтит от кариеса, но лечил здесь именно его. Ничего плохого про клинику сказать не могу, работают качественно вроде. Большой плюс за то что работают в воскресенье.

29.04.2018
Света Воевода
5

У меня потемнел зуб и обратилась в эту стоматологию. Мне сделали снимок и у меня оказался периодонтит. Мне оказали качественное лечение и делали все максимально аккуратно. По стоимости вполне нормально как для такого качества обслуживания. Зуб восстановил свой цвет и немножко мне еще нарастили. В целом - теперь у меня потрясная улыбка и нет ноющего нерва.

10.02.2015
Сергей
5

ОГРОМЕННОЕ вам спасибо за ваш профессионализм! При входе встречают на ресепшене с улыбкой, что приятно радует! Отдельное спасибо Бондаренко Ольге Геннадьевне за индивидуальный подход и качественно выполненную работу. Обязательно буду вас рекомендовать своим знакомым! Сколько клиник перепробывал, но всё было не то. Теперь у вас будет ещё один постоянный и благодарный клиент. Ещё раз ОГРОМНОЕ вам спасибо!

10.04.2013
Анна 24 года
5

Григорий Иванович, спасибо Вам большое! Вы спасли меня и мой зубчик! Всем советую этого врача! Не бойтесь приходите, стоматолог замечательный!

30.10.2012
Натали
5

Хочу выразить огромную благодарность Волощук Елене Николаевне и Бондаренко Ольге Геннадьевне за то, что квалифицированно помогли мне в решении проблемы, возникшей по халатности других врачей.

21.07.2011