Пульпіт у дітей

Дитячий пульпіт завжди застає невчасно і зненацька,
тому відразу потрібна швидка допомога.

пульпіт у дітей

Дзвінок будильника вранці – не найприємніше повернення до реальності після вихідних. Однак навіть цей звук не зрівняється з нападом зубного болю.

Страшнішим за власні страждання для батьків може бути тільки хворий зуб у дитини.

32 Dent – сімейна клініка, де вашій дитині допоможуть. Ми працюємо сім днів на тиждень, у вихідні та свята.

На першому прийомі дитячий стоматолог відразу купірує напад болю в дитини.

А через 2-3 сеанси лікування про пульпіт можна буде забути.

Молочні зуби – чемпіони з пульпіту

Пульпіт – запалення зуба, але не твердих тканин, а нерва і кровоносних судин, які знаходяться всередині. Коли зуб здоровий, пульпа живить тверді тканини, але варто інфекції проникнути всередину, як цей нервово-судинний пучок стає джерелом сильного болю.

Кожен п'ятий пацієнт, який звертається до нашої стоматології, стикнувся з цією проблемою. Однак ще частіше, ніж у дорослих, пульпіт зустрічається в дітей.

Причина полягає в особливостях дитячого організму. Справа в тому, що дентин молочних зубів м'якший, а емаль тонша, ніж у постійних зубів, тому вони швидше руйнуються, а інфекція стрімко добирається до пульпи. Крім того, в малюків ще не сформувався імунітет, через це організм не може повноцінно чинити опір атаці бактерій.

Чим небезпечне запалення нерва

Найчастіше пульпіт молочних зубів – це ускладнення карієсу. Причому у 2–3-річних малюків хвороба розвивається настільки стрімко, що за один день може перейти з гострої у хронічну стадію.

Відкладати візит до стоматолога не можна не тільки через сильний біль: протягом кількох тижнів запалення пульпи може перейти у гранульому або періодонтит, і тоді врятувати зуб не вийде.

Пульпіт у дитини: як визначити

Сильний біль, що виникає спонтанно, частіше в нічний час, – найбільш болісний, але не єдиний симптом пульпіту.

Лікування пульпіту в дітей

Інші ознаки запалення пульпи в дитини:

 • чутливість до гарячої/холодної їжі;
 • набряклість ясен у зоні хворого зуба;
 • неприємні відчуття при натисканні на зуб;
 • погіршення апетиту і сну, слабкість;
 • підвищення температури тіла до 37–38°С;
 • неприємний запах з рота.

Якщо гострий пульпіт молочного зуба переходить у хронічний, дитина скаржиться на тягнучий біль, який посилюється при навантаженні на зуб. Часто біль віддає в інші зуби. У запущених випадках відбувається виділення гною з ураженого зуба, збільшуються лімфовузли.

Коли дитина скаржиться на біль у зубі – це вже достатній привід негайно звернутися до 32 Dent. Чим раніше дитячим пульпітом займеться стоматолог, тим скоріше маля відчує полегшення, а лікування пройде швидше та ефективніше.

Лікування пульпіту в дітей: як урятувати зуб і позбавити дитину болю

Незважаючи на такі серйозні симптоми, у більшості випадків удається зняти запалення і зберегти зуб. Боротися за молочні зуби варто, щоб не допустити порушення прикусу в дитини, щелепа якої тільки формується.

Лікування пульпіту молочного зуба в нашій клініці відбувається двома способами: біологічним і девітальним. Вибір залежить від типу і стадії захворювання.

Біологічний метод лікування пульпіту в дітей

Найбільш щадний варіант – за принципом «і вовки ситі, і вівці цілі», адже дозволяє зняти запалення і зберегти не тільки зуб, але й живу пульпу. Лікар обробляє запалену тканину спеціальною сумішшю, а після висихання матеріалу пломбує зуб. Для лікування вдома прописується курс протизапальних препаратів.

Однак застосовувати цей метод можливо тільки на початковій стадії пульпіту, ось чому ми рекомендуємо негайно звертатися за допомогою.

 Лікування пульпіту в дітей у 32 Дент 

Девітальний метод лікування пульпіту в дітей

Той випадок, коли пульпою доводиться жертвувати, щоб урятувати зуб.

Як відбувається девітальне лікування пульпіту тимчасових зубів у дітей:

 1. Зуб знеболюють: спочатку на ясна наноситься гель-анестетик, а потім робиться укол, тому малюк не відчуває навіть «укусу комарика».
 2. Пульпа обробляється спеціальною пастою, наступний візит відбудеться через 2–7 днів. Цей час потрібний, щоб девіталізувати нерв.
 3. Далі проводиться обробка сумішшю, яка «муміфікує» пульпу.
 4. Після цього встановлюється постійна пломба.

Такий спосіб більш тривалий, адже потрібно 3–5 разів відвідати лікаря, зате надійний і застосовується навіть при запущеному пульпіті.

Дитяче щастя: найкраща клініка для вашої дитини

Тепер ви знаєте, як лікують пульпіт у дітей у нашій стоматології. Що стосується страху дитини перед зубними лікарями, то в 32 Dent працюють справжні чарівники: лікарі вміють викликати посмішку навіть у малюка з хворим зубом.

Що ми пропонуємо дітям і батькам:

пульпіт лікування 32 Дент

 • професійний прийом, який ведуть лікарі зі спеціалізацією «Дитяча стоматологія»;
 • новітнє закордонне обладнання та сертифіковані лікарські матеріали;
 • доброзичливу атмосферу;
 • безпечні препарати для анестезії, лікування дитини в медикаментозному сні;
 • графік роботи, зручний для наших клієнтів;
 • маленького пацієнта в кінці лікування чекає приємний сюрприз.

Пульпіт – хвороба, м'яко кажучи, неприємна. Але ми допоможемо малюкові скоріше забути про пережиті труднощі й гордо показувати вилікуваний зуб на радість усій родині!