Гінгівіт у дітей

Дитина раніше з апетитом гризла яблука, а тепер ніяк? Під час чищення зубів з'являється кров?

гінгівіт у дітей

Помітили ці симптоми – звертайтесь до стоматології 32 Dent і перевірте стан зубів малюка.

Цілком можливо, що в дитини гінгівіт.

Зустрічається таке часто. Приємного мало, але лікується на початкових стадіях добре.

Головне – не втратити час.

Наші дитячі стоматологи визначать причину захворювання.

Підберуть ефективний і, що важливо для юного пацієнта, безболісний спосіб лікування.

Запалення ясен у дитини: звідки береться хвороба

Якщо карієс представлення не потребує, то про гінгівіт багато батьків дізнаються, коли хвороба вже активно проявилася. На відміну від карієсу, захворювання уражає не сам зуб, а м'які тканини. Гінгівіт – це запалення ясен, а точніше – краю ясен, що прилягають до зубів.

Хвороба не робить знижки на вік: зустрічається гінгівіт у дітей до двох років, але частіше він атакує ясна пацієнтів старшого віку – від 5 до 16 років.

Якщо дитина чистить зуби абияк або через раз – готуйтеся, гінгівіт уже поспішає: в переважній більшості випадків хвороба розвивається через недостатню гігієну порожнини рота. Тільки уявіть: усього 1–5 днів наліт «погостював» на зубах у дитини, але цього часу вистачило, щоб ясна запалилися.

Інші причини розвитку гінгівіту:

 • прорізування зубів;
 • носіння брекетів;
 • скупченість зубів;
 • недолікований карієс;
 • інфекційні захворювання (ГРВІ, грип тощо).

Гінгівіт у дітей: симптоми

Щоб підняти тривогу, потрібно просто бути уважним до дитини, адже запалення ясен у дітей визначається легко.

Для цього потрібно знати, як проявляється гінгівіт:

 • кровоточивість ясен;
 • припухлість краю слизової та міжзубних сосочків – уразливих відростків ясна, які заповнюють проміжки між зубами;
 • скарги на біль при чищенні зубів або накушуванні твердих продуктів;
 • ясна змінюють колір.

У нормі слизова рожевого кольору, при гострому гінгівіті ясна яскраво-червоні, а коли хвороба переходить у хронічну стадію, слизова набуває синюшного відтінку.

Кровоточать ясна в дитини – сигнал тривоги

Рекомендуємо врахувати гіркий досвід інших батьків, які вважали почервоніння ясен у дітей недостатньо серйозним приводом, щоб звернутися до стоматолога. Гінгівіт – це початкова стадія запалення ясен, і якщо не вирішити цю проблему, то інфекція може поширитися на тверді тканини, що призведе до розхитування і випадання зуба.

Крім того, ускладнення хвороби є причиною більш тривалого і дорогого лікування, що не потішить ні юного пацієнта, ні вас як його батьків. Висновок: якщо виявили хоч один із перерахованих симптомів – одразу звертайтеся до дитячого стоматолога.

Зуби в дитини кровоточатьКровоточивість зубів у дитини

Лікування гінгівіту в дітей: як допомагають у 32 Dent

Щоб перемогти гінгівіт у дітей, лікування в нашій клініці проводиться в комплексі. Що називається, ведеться наступ по всіх фронтах, адже тільки так у хвороби не залишиться жодного шансу.

Що ми робимо:

 • Проводимо гігієнічне чищення зубів: видаляємо зубний наліт і тверді відкладення.

Перед тим, як усувати запалення, потрібно позбутися джерела інфекції, для цього і потрібне чищення. З цією метою в 32 Dent застосовуються дієві та безболісні методи чищення: з використанням ультразвуку, апарату Air Flow. Всього за 30–45 хвилин зуби дитини будуть чистими і блискучими.

 • Сануємо ротову порожнину: лікуємо карієс.

У роті не повинно бути бактеріальних вогнищ. Ми пломбуємо молочні та постійні дитячі зуби, відновлюємо зуби фотополімерними пломбами і вкладками.

 • Усуваємо запалення.

Щоб зняти запалення слизової та усунути болючість ясен, застосовуємо полоскання антисептичними розчинами, використовуємо протизапальні гелі. На цій стадії лікування можна проводити і вдома.

Чому діти люблять лікуватись у нас

Повірте, якщо в дитини опухло ясно, вона страждає, поки батьки тягнуть з лікуванням. Прийом у дитячого стоматолога сьогодні – це безболісна і навіть захоплююча процедура.

У 32 Dent лікування більше нагадує гру: малюк у зручному суперкріслі, яке саме піднімається та опускається, відчуває себе не пацієнтом, а капітаном космічного корабля. По монітору показують мультики, а нестрашний лікар після цікавої пригоди ще й вручить приз за хоробрість.

 Гінгівіт у дитини лікування

Наші лікарі люблять і вміють працювати з юними пацієнтами: прийом ведуть фахівці вищої категорії зі спеціалізацією «Дитяча стоматологія». Лікування проводиться з використанням новітніх матеріалів і обладнання з Німеччини, США, Швейцарії.

 

Гінгівіт у дитини: більше ніколи

Коли гінгівіт переможений, хочеться забути про нього назавжди. У цьому допоможе дотримання простих правил:

 • правильно і регулярно чистити зуби;
 • змінювати щітку мінімум раз на 3 місяці;
 • правильно вибирати зубну пасту;
 • дотримуватися режиму харчування;
 • відвідувати стоматолога раз на 6 місяців.

Потрібно привести зуби дитини в порядок – чекаємо в 32 Dent. До речі, у нас діє сімейна програма: якщо ви – постійний пацієнт клініки, перші відвідини і герметизація фісур для ваших дітей віком до 10 років буде безкоштовною.

Щаслива дитяча посмішка – звичний результат і найкращий подарунок від маленького пацієнта, який виходить з нашої клініки!