Панорамний знімок зубів

Панорамний знімок зубів (ОПТГ) – це необхідна умова для успішного лікування.

Панорамний знімок зубів
350 ₴

Бачу наскрізь: що таке ортопантомографія

Що таке ортопантомографія

При візуальному огляді навіть професійний досвідчений дантист бачить 50% зубної тканини.

Іншу половину побачити можна тільки за допомогою панорамного знімка зубів.

Лікар, який визначає стан зубів «на око», не лікує, а калічить.

Без комплексного обстеження поставити правильний діагноз та обрати необхідний метод лікування неможливо.

На щастя, це завдання спрощує ортопантомограма.

Ортопантомографія: показання до проведення

Загальний стан щелепи і прилеглих тканин, розташування коренів зубної системи та інших її фрагментів – усе це показує ОПТГ.

Стоматологи клініки 32 Dent підготували перелік лікувальних процедур, перед якими хороший лікар обов'язково призначає 3D-рентген зубів.

Оцінка стану щелепної тканини є необхідною перед:

 • Майбутньою імплантацією. За допомогою ОПТГ можна оцінити кісткові тканини, тобто ширину і висоту нижньої щелепи, відстань до нижньощелепного нерва і гайморових пазух на верхній щелепі.
 • Протезуванням. Необхідна для розробки правильного поетапного лікування.
 • Установленням брекетів. Необхідна для складання правильного плану покрокового виправлення прикусу.
 • Складним видаленням зубів (наприклад, зуба мудрості). Необхідна для складання оптимального плану лікування.

ОртопантомограмаПанорамний знімок у «32 Дент»

А також для:

 • Виявлення стадії пародонтозу. Ортопантомограма зубів призначається за необхідності визначити глибину пародонтальних кишень.
 • При запаленні кісткових тканин. Ця процедура рекомендується, якщо необхідно виявити осередок запалення.
 • Контролю росту зубів у маленьких дітей. Допомагає стежити за розвитком прикусу, вчасно виявити і скоригувати проблему.

Якщо не стоматолог, то хто?

У деяких випадках таку процедуру може призначити ЛОР. Зазвичай це необхідно для того, щоб установити, чи є зв'язок між запаленням зуба і важкою формою гаймориту.

Що видно на панорамному знімку зубів?

Щільні речовини (такі як пломби або металеві коронки) блокують випромінювання рентгенівських променів, тому на зображенні вони виходять білими. Зуби і тканини позначені різними відтінками сірого.

Досвідчений стоматолог «читає» результати ОПТГ як розкриту книгу. Зокрема, аналіз зображення показує:

 • загальний вигляд зубів;
 • уражені корені зуба карієсом;
 • місця контакту зубів;
 • кісти, гранульоми, зуби, які не прорізалися;
 • новоутворення в щелепній кістці;
 • стан гайморових пазух.

З якого віку можна робити панорамний знімок?

Пройти обстеження можуть навіть дошкільнята: процедуру дозволено з 5 років. Променеве опромінення, отримане під час ортопантомограми, становить 0,02 мЗв – це можна порівняти з польотом на літаку. Крім того, весь процес триває не довше хвилини.

А це шкідливо?

Ні, процедура абсолютно безпечна. Саме тому її з чистою совістю призначають як дітям, так і людям похилого віку. Якщо порівнювати кількість отриманого випромінювання, то один день на сонячному пляжі шкідливіший.

Виняток становлять вагітні жінки. ОПТГ не заборонена, але її рекомендовано проводити у другому триместрі вагітності або ж скористатися візіографом. Для мінімізації ризиків під час ОПТГ голову, шию і тулуб вагітної жінки закривають свинцевими виробами.

У середньому ОПТГ можна проводити два рази на місяць.

Панорамний знімок зубів

3Д-знімок зубів і рентген: у чому різниця?

Різниця між двома процедурами є незначною. Ортопантомограма показує стан зубів і тканин більш детально, ніж класичний рентген.

Якщо рентген застосовується для дослідження одного-двох зубів, то панорамні знімки зубів охоплюють усю щелепу.

Плюси ОПТГ:

 • Показують стан щелепи в цілому. Без цієї інформації деякі види лікування неможливі.
 • Висока якість зображення. За необхідності знімок можна легко збільшити на моніторі, а також роздрукувати або зберегти у зручному для вас форматі.
 • Детальна інформація. ОПТГ показує навіть найдрібніші подробиці стану зубів – наприклад, щільність кісткової тканини.

3D-знімок зубів: київська клініка 32 Dent розкриває секрети

Як проводиться панорамний знімок зубівСтоматологи клініки 32 Dent перед ОПТГ пояснюють, як проходить процедура в індивідуальному порядку.

Щоб розвіяти всі страхи і сумніви – заздалегідь розповідаємо «що й до чого».

Як проходить ОПТГ: 5 моментів, про які потрібно знати

 1. ОПТГ проводять стоячи. Винятки – діти дошкільного віку і пацієнти в інвалідному кріслі.
 2. Перед проведенням ОПТГ необхідно зняти із себе всі металеві предмети. Наприклад, сережки або пірсинг.
 3. Лікар заміщує відсутні зуби ватними тампонами.
 4. Необхідно притиснутися грудьми до перегородки апарату і прикусити передніми зубами пластикову мітку.
 5. Намагайтеся не ворушитись і не горбатитись.

Готово. Забирайте фото на пам'ять!

Панорамний рентген зубів дає на 100% точний результат. Стоматологи з клініки 32 Dent віддають пацієнтові отриманий результат у будь-якому зручному форматі: на папері, рентген-плівці або CD-диску.

Види ОПТГ: короткий екскурс в історію

Рентген зубівРентгенографія зубів (або ОПТГ) проводиться за допомогою спеціального стоматологічного апарату – ортопантомографа. Він може бути цифровим або плівковим, як і види панорамних знімків зубів.

У питаннях лікування вінтаж – не найкраща ідея. Саме тому нинішні стоматологічні клініки вважають за краще встановлювати цифровий ортопантомограф.

УУ нього є дві помітні переваги перед попередником:

 • Це зручно. Плівковий ортопантомограф дешевший, але потребує спеціальної фотолабораторії для проявлення знімків. Її ж створення та обслуговування – вкрай дороге задоволення.
 • Це безпечно. Не можна сказати, що з точки зору безпеки різниця між цифровим і плівковим апаратами – «небо і земля», але все ж вона є. Цифровий ортопантомограф – набагато сучасніший апарат.

Панорамний знімок щелепи (Київ) у стоматологічній клініці 32 Dent

У 32 Dent ми пропонуємо якісний панорамний знімок зубів. Ціна – від 150 грн. Ознайомитися з вартістю інших послуг ви можете в розділі «Прайс» або в нашого менеджера, замовивши зворотний дзвінок чи за номером: (044) 390 52 76.

Відгуки пацієнтів про клініку 32 Dent
1
/
Алина
4

У меня достаточно серьезные проблемы с зубами, так что у стоматолога бываю часто. Побывала во многих клиниках, но эта самая лучшая!Отличное обслуживание и приемлемые цены, мне все растолковали, предложили самые лучшие варианты (не то что в других клиниках, где только и думают, что содрать побольше денег. Рекомендую!

05.04.2016
Александр
4

После лечения при оплате не видают чек на руки, не понятно что сколько стоит. Дороговато!

31.03.2016
Білінська Оксана
5

Вперше побувала в стоматологічній клініці 32 dent! Приємно вражена ставленням до пацієнтів та рівнем лікування, щиро рекомендую.

28.03.2016
Андрей
5

Дважды был у Красикова Дмитрия Александровича. Настоящий врач и специалист в своем деле. До него был у нескольких стоматологов, поэтому есть с чем сравнить. Большая половина моих жалоб после первичного осмотра озвучена еще до их сообщения. В полости рта ориентируется так, как я темной ночью в собственной квартире - никаких лишних движений,суеты, все что нужно, делается четко, быстро и безболезненно. Об этом отдельно - он понимает, когда и где может быть больно, и предупреждает об этом. Тоесть, ситуации "дай,угадаю,что делать" с ним нет. С удовольствием приду к нему снова.

23.01.2016
Ирина
5

Во всех клиниках отказывали в помощи и только в 32 Дент мне безумно повезло!На раннем сроке беременности со мной,как с маленьким ребёнком возился Дмитрий Александрович!Это тот самый случай,когда всё от Бога!!Спасибо Вам и всему персоналу за квалифицированную помощь!!

26.11.2015
Галина
4

Спасибо за бережное, и абсолютно безболезненное лечение зуба! Было совершенно не больно во время лечения, и даже после - совершенно никаких болезненных ощущений, хотя зуб был на столько плохим, что в предыдущей клинике, настаивали на удалении и установке моста. К счастью, теперь мои страхи перед походом к стоматологу, окончательно развеяны. Остальные зубы буду пломбировать только здесь!

21.10.2015
Алина
5

Отзывы пишу редко.Но хочу поблагодарить и порекомендовать Пономарева Ивана Ивановича. Доктор,который вызывает доверие. Не думала,что лечение зубов может приносить удовольствие. Внимательный,аккуратный,даёт дельные советы по сохранению здоровых зубов,профессионал своего дела (и совсем не больно))

20.09.2015
Екатерина
5

Спасибо Дмитрию Александровичу за квалифицированную работу специалиста) Если Вы цените своё здоровье, приходите в 32Dent - качество предоставляемых услуг отличное и цена доступная!

15.09.2015