Резекція зуба

Завжди є план Б. Замість мостовидного протеза – імплант, замість видалення зуба – резекція.

Резекція верхівки кореня зуба в Києві

Ми все ще робимо резекцію за наявності кісти, гранульоми чи пародонтиту.

Хоча багато клінік відмовилися від цієї делікатної хірургічної процедури.

Головне завдання стоматологів 32 Dent – урятувати за будь-яку ціну зуб або хоча б його частину.

Що таке резекція?

З лат. reseco – обрізаю, скорочую. Це хірургічне втручання, суть якого полягає у відсіканні інфікованої частини кореня від здорового зуба.

Резекція верхівки кореня проводиться під місцевим наркозом. Плюс процедури в тому, що при відсіканні ураженої ділянки не потрібно розкривати коронку або пломбу. Доступ до інфекційного утворення лікар отримує через кісткову тканину щелепи.

Коли видалення кореня зуба є актуальним

Усе починається з крихітної інфекції у верхівці кореня. Найчастіше вона з'являється як побічний ефект неякісного пломбування каналів або хронічних застудних захворювань.

Підступність інфекції полягає в тому, що місяцями та навіть роками ви можете не підозрювати про її існування. І поки ви працюєте, відпочиваєте, подорожуєте, кіста повільно, але впевнено росте. І що найсумніше – сама вона не зникне. Ось чому важливо регулярно проходити профогляди у стоматолога.

В яких випадках потрібна резекція кореня зуба

В яких випадках потрібна резекція кореня зуба?

Пародонтит – запальне захворювання навколозубних тканин, яке супроводжується руйнуванням кістки щелепи та альвеолярного відростка.

Симптоми: запалення, набряк ясен, кровоточивість, виділення гною, рухливість зубів, ниючий біль.

Гранульома на зубі: лікування

Гранульома – наріст з інфікованих тканин. Виглядає так само, як кіста, тільки в діаметрі менша (до 5 мм).

Симптоми: гранульома ніяк себе не проявляє. Виявити її можна тільки за допомогою ортопантомограми. Хоча якщо пухлина супроводжується нагноєнням, то виникають гострий біль і набряк ясен.

Кіста на зубі

Кіста – круглий наріст на корені зуба (діаметром до 2 см). Нагадує капсулу: має щільну тканинну оболонку та інфекційні клітини із гноєм усередині. Згодом кіста збільшується, стискаючи сусідні тканини і розхитуючи зуб. Якщо не відкладатимете похід до лікаря, то резекція верхівки кореня зуба ще врятує ваш моляр

Симптоми: біль у яснах при жуванні, набряки, підвищення температури.

Резекцію роблять тільки на однокореневих зубах. Якщо кіста утворилася на багатокореневому зубі, то разом з кістою доведеться ампутувати і корінь. Така процедура називається гемісекцією.

Гемісекція врятує ваш моляр

Отже, ми з'ясували: якщо кіста утворилася на різці або іклі, то лікар робить резекцію, а якщо є новоутворення на корені моляра, то врятує гемісекція. Все зрозуміло? Тоді рухаємося далі.

Під місцевою анестезією проводиться гемісекція зуба – ампутація кореня і частини коронки. Порожня лунка на місці кісти заливається особливим кістковим матеріалом і зашивається. А на зуб ставляться нова коронка, кульшова вкладка або мостовидний протез, які кріпляться за допомогою надчіпкого цементу.

Гемисекція молярів

Після гемісекції моляр зберігає всі свої функції й без проблем може стати опорою для ортодонтичної конструкції.

Коли гемісекція не допоможе?

  • Зрощені корені в молярі.
  • Непрохідні канали у здорових коренях.
  • Аномалії кісткової тканини.
  • Стоншене ясно.
  • Серйозні хронічні захворювання (неврози, онкологія, проблеми із серцем, діабет).
  • Похилий вік.

Кому неможна робити резекцію

У таких випадках інфікований зуб доведеться видалити. Це єдине правильне рішення.

Іноді на нижній щелепі хірург замість гемісекції робить резекцію. Це буває, коли є доступ до моляра. Зазвичай резекцію нижньої щелепи застосовують тільки для різців.

Як проходить резекція у клініці 32 Dent

  • Резекція зубаСпершу лікар обстежує ваші зуби за допомогою рентгенологічного обладнання. Знімки допоможуть побачити точне положення новоутворення і його розміри.
  • Розпитає вас про всі хронічні захворювання, якщо такі є. Морально підготує до операції.
  • Процедура досить болюча і складна, тому проводиться виключно під місцевою анестезією.
  • Для створення доступу до верхівки кореня зуба лікар робить надріз на яснах, відшаровує слизовий клапоть, потім відсікає уражену верхівку бормашиною.
  • Хірург ретельно промиває утворену лунку антисептичним розчином і заповнює її остеопластичним матеріалом.
  • Надрізаний шматок ясна повертають на місце і зашивають наглухо.
  • На другий і п'ятий день після операції вам потрібно прийти в клініку. Лікар подивиться, як затягуються шви і чи пройшов набряк.
  • Через тиждень-два шви знімають.

Видалення кісти хірургічним шляхом

Ампутація кореня зуба проходить за аналогічною схемою, тільки замість верхівки видаляється весь корінь разом з коронкою і кістою.

Реабілітація: як жити після операції?

1-й етап – післяопераційний

Відразу після операції потрібно прикласти щось холодне до щоки, щоб зменшити можливий набряк. Як варіант – рушник з льодом.

2-й етап – курс антибіотиків

Обов'язково потрібно пройти курс лікування, щоб усунути можливий рецидив інфекції після операції та прискорити реабілітацію. Разом з антибіотиками лікар обов'язково випише імуностимулюючі засоби, пробіотики і полоскання.

3-й етап – домашній догляд

Відмовтеся від фізичних навантажень на 5–7 днів, щоб випадково не розійшлися шви і не почалася кровотеча. Побережіть себе, нехай організм зміцніє і прийде в норму, адже резекція кореня зуба, як і гемісекція, дуже виснажує.

І обов'язково дотримуйтеся гігієни порожнини рота. Це надзвичайно важливо, адже найменше скупчення бактерій може викликати інфекцію, особливо коли ясна і так уразливі.

Засоби гігієни зубів

Які засоби гігієни використовувати?

  • Щадну зубну пасту.
  • Щітку з м'якою щетиною.
  • Ополіскувач для порожнини рота.
  • Суперфлоси.

Лікар-хірург з нашої клініки розповість більш детально про те, як доглядати за зубами після операції.

За найменшого натяку на кісту і запалення обов'язково приходьте до нас у клініку 32 Dent. Наші хірурги зроблять усе можливе і неможливе, щоб урятувати ваш зуб.

Видалення зубного кореня, як і резекція, проводиться всього за один прийом. Бережіть себе!

Відгуки пацієнтів про клініку 32 Dent
1
/
Андрей Манченко
4

Гемисекция была не самой приятной процедурой в моей жизни, делали надрез на десне, потом его зашивали. Заживление проходит нормально, через неделю мне будут снимать швы. Вроде все норм

12.10.2017