Резекція зуба

Завжди є план Б. Замість мостовидного протеза – імплант, замість видалення зуба – резекція.

Резекція верхівки кореня зуба в Києві

Ми все ще робимо резекцію за наявності кісти, гранульоми чи пародонтиту.

Хоча багато клінік відмовилися від цієї делікатної хірургічної процедури.

Головне завдання стоматологів 32 Dent – урятувати за будь-яку ціну зуб або хоча б його частину.

Що таке резекція?

З лат. reseco – обрізаю, скорочую. Це хірургічне втручання, суть якого полягає у відсіканні інфікованої частини кореня від здорового зуба. Така операція проводиться в разі утворення на корені злоякісної пухлини (кісти, гранульоми) або ускладнення пародонтиту.

Резекція верхівки кореня проводиться під місцевим наркозом. Ви будете в медикаментозному сні й зовсім не відчуєте болю. Плюс процедури в тому, що при відсіканні ураженої ділянки не потрібно розкривати коронку або пломбу. Доступ до інфекційного утворення лікар отримує через кісткову тканину щелепи.

Коли видалення кореня зуба є актуальним

Усе починається з крихітної інфекції у верхівці кореня. Найчастіше вона з'являється як побічний ефект неякісного пломбування каналів або хронічних застудних захворювань. Згодом інфекція переростає в пародонтит, потім – у гранульому, а на фінальній стадії – у кісту.

Підступність інфекції полягає в тому, що місяцями та навіть роками ви можете не підозрювати про її існування. І поки ви працюєте, відпочиваєте, подорожуєте, кіста повільно, але впевнено росте. І що найсумніше – сама вона не зникне. Ось чому важливо регулярно проходити профогляди у стоматолога.

В яких випадках потрібна резекція кореня зуба

В яких випадках потрібна резекція кореня зуба?

Пародонтит – запальне захворювання навколозубних тканин, яке супроводжується руйнуванням кістки щелепи та альвеолярного відростка.

Симптоми: запалення, набряк ясен, кровоточивість, виділення гною, рухливість зубів, ниючий біль.

Гранульома на зубі: лікування

Гранульома – наріст з інфікованих тканин. Виглядає так само, як кіста, тільки в діаметрі менша (до 5 мм).

Симптоми: гранульома ніяк себе не проявляє. Виявити її можна тільки за допомогою ортопантомограми. Хоча якщо пухлина супроводжується нагноєнням, то виникають гострий біль і набряк ясен.

Кіста на зубі

Кіста – круглий наріст на корені зуба (діаметром до 2 см). Нагадує капсулу: має щільну тканинну оболонку та інфекційні клітини із гноєм усередині. Згодом кіста збільшується, стискаючи сусідні тканини і розхитуючи зуб. Якщо не відкладатимете похід до лікаря, то резекція верхівки кореня зуба ще врятує ваш моляр

Симптоми: біль у яснах при жуванні, набряки, підвищення температури.

Резекцію роблять тільки на однокореневих зубах. Якщо кіста утворилася на багатокореневому зубі, то разом з кістою доведеться ампутувати і корінь. Така процедура називається гемісекцією.

Гемісекція врятує ваш моляр

Отже, ми з'ясували: якщо кіста утворилася на різці або іклі, то лікар робить резекцію, а якщо є новоутворення на корені моляра, то врятує гемісекція. Все зрозуміло? Тоді рухаємося далі.

Перед тим як робити гемісекцію, хірург обов'язково пломбує канали здорових коренів без кісти. Далі під місцевою анестезією проводиться гемісекція зуба – ампутація кореня і частини коронки. Порожня лунка на місці кісти заливається особливим кістковим матеріалом і зашивається. А на зуб ставляться нова коронка, кульшова вкладка або мостовидний протез, які кріпляться за допомогою надчіпкого цементу.

Гемисекція молярів

Після гемісекції моляр зберігає всі свої функції й без проблем може стати опорою для ортодонтичної конструкції.

Коли гемісекція не допоможе?

 • Зрощені корені в молярі.
 • Непрохідні канали у здорових коренях.
 • Аномалії кісткової тканини.
 • Стоншене ясно.
 • Серйозні хронічні захворювання (неврози, онкологія, проблеми із серцем, діабет).
 • Похилий вік.

Кому неможна робити резекцію

У таких випадках інфікований зуб доведеться видалити. Це єдине правильне рішення.

Іноді на нижній щелепі хірург замість гемісекції робить резекцію. Це буває, коли є доступ до моляра. Зазвичай резекцію нижньої щелепи застосовують тільки для різців.

Як проходить резекція у клініці 32 Dent

 • Резекція зубаСпершу лікар обстежує ваші зуби за допомогою рентгенологічного обладнання. Знімки допоможуть побачити точне положення новоутворення і його розміри.
 • Розпитає вас про всі хронічні захворювання, якщо такі є. Морально підготує до операції.
 • Процедура досить болюча і складна, тому проводиться виключно під місцевою анестезією.
 • Для створення доступу до верхівки кореня зуба лікар робить надріз на яснах, відшаровує слизовий клапоть, потім відсікає уражену верхівку бормашиною.
 • Хірург ретельно промиває утворену лунку антисептичним розчином і заповнює її остеопластичним матеріалом.
 • Надрізаний шматок ясна повертають на місце і зашивають наглухо.
 • На другий і п'ятий день після операції вам потрібно прийти в клініку. Лікар подивиться, як затягуються шви і чи пройшов набряк.
 • Через тиждень-два шви знімають.

Видалення кісти хірургічним шляхом

Ампутація кореня зуба проходить за аналогічною схемою, тільки замість верхівки видаляється весь корінь разом з коронкою і кістою.

Реабілітація: як жити після операції?

1-й етап – післяопераційний

Відразу після операції потрібно прикласти щось холодне до щоки, щоб зменшити можливий набряк. Як варіант – рушник з льодом.

2-й етап – курс антибіотиків

Обов'язково потрібно пройти курс лікування, щоб усунути можливий рецидив інфекції після операції та прискорити реабілітацію. Разом з антибіотиками лікар обов'язково випише імуностимулюючі засоби, пробіотики і полоскання.

3-й етап – домашній догляд

Відмовтеся від фізичних навантажень на 5–7 днів, щоб випадково не розійшлися шви і не почалася кровотеча. Побережіть себе, нехай організм зміцніє і прийде в норму, адже резекція кореня зуба, як і гемісекція, дуже виснажує.

І обов'язково дотримуйтеся гігієни порожнини рота. Це надзвичайно важливо, адже найменше скупчення бактерій може викликати інфекцію, особливо коли ясна і так уразливі.

Засоби гігієни зубів

Які засоби гігієни використовувати?

 • Щадну зубну пасту.
 • Щітку з м'якою щетиною.
 • Ополіскувач для порожнини рота.
 • Суперфлоси.

Лікар-хірург з нашої клініки розповість більш детально про те, як доглядати за зубами після операції.

За найменшого натяку на кісту і запалення обов'язково приходьте до нас у клініку 32 Dent. Наші хірурги зроблять усе можливе і неможливе, щоб урятувати ваш зуб.

Видалення зубного кореня, як і резекція, проводиться всього за один прийом. Бережіть себе!

Відгуки пацієнтів про клініку 32 Dent
1
/
Андрей Манченко
4

Гемисекция была не самой приятной процедурой в моей жизни, делали надрез на десне, потом его зашивали. Заживление проходит нормально, через неделю мне будут снимать швы. Вроде все норм

12.10.2017