Лікування пульпіту

Пульпіт – запалення зубного нерва і м'яких тканин навколо нього. Найчастіше супроводжується гострим болем, яка загострюється при перепаді температур і вночі.

Лікування пульпіту

Як показує практика, кожен п'ятий пацієнт приходить до клініки 32 Dent з інфікованою пульпою.

Що провокує появу інфекції?

  • Запущений карієс.
  • Травми на пародонті, які виникли внаслідок лікування зуба.
  • Продукти, в яких багато цукру і кислоти. Найлютіші вороги емалі – солодка газована вода, цитрусові фреші, карамель, жувальні цукерки, шоколад і алкоголь.
  • Перепади температури.
  • Нестача кальцію в організмі.

А взагалі не доводьте себе до такого, це дуже боляче! Тільки побачили карієс – біжіть до стоматолога. Ну, а якщо вже пізно – нічого страшного. Лікарі клініки 32 Dent швидко і безболісно проведуть лікування пульпіту. Вартість залежить від стадії запалення та кількості коренів у зубі.

Як зрозуміти, що у вас пульпіт зуба?

Спочатку він проявляє себе як незначна хвороблива реакція на холодні та гарячі напої, солодке. Періодичні напади болю (загострення часто бувають вночі) – дзвіночок, що відкладати на потім уже не можна. Пульпіт стрімко прогресує.

На останній стадії навіть лікарю важко зрозуміти, який саме зуб із пульпітом, адже хворобливі відчуття поширюються на всю щелепу. Тому потрібно дивитися на емаль – вона буде посірілою, а ясна можуть кровоточити.

Що можуть розповісти про пульпіт симптоми?

За допомогою симптомів можна визначити стадію і форму захворювання.

  1. Гострий пульпіт. Зуб ниє періодично. Біль посилюється при будь-якому подразнику – будь то холодне повітря або гарячий чай.
  2. Гнійний пульпіт. Викликає постійний гострий біль, який зменшується на холоді. Іноді нерв віддає настільки сильно, що здається, ніби болить зовсім не зуб, а, наприклад, щока або горло. При цьому на рентгені дуже складно помітити зміни у протіканні хвороби.

пульпіт симптоми

Гострий гнійний пульпіт: як лікувати

Якщо відчуваєте постійний пульсуючий біль, швидше за все, це ознака гнійного пульпіту. Дане захворювання характеризується запаленням пульпи та абсцесом у зубі.

Розрізняють дві форми гнійного пульпіту: дифузний і вогнищевий. При дифузному пульпіті пошкоджується вся пульпа, а при вогнищевому – лише її частина.

Гострий пульпіт переходить у гнійний, якщо не займатися його лікуванням. Розвиток відбувається в кілька етапів:

  1. При гострому пульпіті в пульпі зуба накопичується серозна рідина.
  2. Серозна рідина сприяє утворенню молочної кислоти.
  3. Молочна кислота, у свою чергу, знижує захисні властивості клітин.
  4. Унаслідок того, що захист слабшає, відбувається розпад тканин зуба.

Гнійний пульпіт – досить небезпечне захворювання. Воно провокує появу флюсів, а вже від них можливе зараження крові.

Тому не варто терпіти гнійний пульпіт, лікування якого і так є неминучим. Звичайно, набагато краще запобігти хворобі, але якщо все ж вона вас наздогнала, у боротьбі з пульпітом вас чекають такі процедури:

  1. Рентген – призначається в більшості випадків.
  2. Видалення ураженої пульпи.
  3. Пломбування каналів коренів.

Після лікування суворо рекомендується підтримувати регулярну гігієну порожнини рота.

  Чи варто лікувати  

Вчасно звернувшись до стоматолога, можна встигнути врятувати нерв. Якщо ж із лікуванням затягнути, видалення пульпіту разом із нервом, а то і з зубом, стане неминучим. Що обираєте?

Пульпіт зуба мудрості – болючіше не буває

Через те, що зуб мудрості розташований глибоко в роті, до нього важко дотягнутися під час щоденної гігієни, тому розвиток карієсу – часта проблема.

Не кожен лікар погодиться лікувати вісімку, адже це вкрай складно через її розташування, тому простіше і дешевше відразу видалити такий зуб.

Плюс до всього лікарі рекомендують видаляти вісімки ще й тому, що вони знаходяться поза прикусом, а отже, не приносять користі. Стоматологу потрібна ювелірна точність, щоб якісно полікувати пульпіт зуба мудрості. Корені цих зубів викривлені, що створює додаткову складність у лікуванні. У більшості випадків пульпу зберегти неможливо.

Однак вирішувати, звичайно ж, вам.

Лікування пульпіту лазером та іншими методами у клініці 32 Dent

Лікування лазером – абсолютно безболісна процедура без застосування бормашини. Лазер знищує вогнище інфекції більш ефективно, ніж найпотужніші антибіотики та антисептики. Також він покращує регенерацію тканин і знижує ризик ускладнень.

Лазерне лікування пульпіту

Як усе відбувається?

  • Лікар надягне на вас захисні окуляри.
  • Променем лазера висвердлить каріозну порожнину.
  • За допомогою лазера обробить пульпу і канали, знищуючи запалення.
  • Упевнившись, що інфекції більше немає, стоматолог поставить пломбу.

Лазерне лікування пульпіту: вартість

Обслуговування та експлуатація лазерного устаткування – дороге задоволення, тому послуги щодо його застосування коштують недешево.

Існують і більш бюджетні методи лікування пульпіту

Ви можете обрати будь-який варіант із перерахованих нижче./p>

Біологічний метод – найбільш щадний

Стоматолог лікує запалену частину, зберігаючи нерв зуба. Проте є одне «але» – цей метод допомагає лише на початковій стадії захворювання.

Етапи:

  • Розтин зуба (лікар просвердлює дірку або знімає стару пломбу).
  • Антисептична обробка пульпи і пов'язка з гідроксидом кальцію.
  • Встановлення тимчасової пломби.
  • Встановлення постійної пломби через тиждень, якщо запалення пройшло.

Лікування пульпіту київЛікування пульпіту

Ампутація частини пульпи

Більш радикальний, але ефективний метод – видалення коронкової частини пульпи. Коренева нервова система залишається життєздатною.

Ампутація підходить для лікування зубів із декількома коренями. Пульпіт переднього зуба вилікувати так не вийде, нерв потрібно повністю видаляти.

Видалення всієї пульпи

Якщо пульпа дуже запалена і зберегти нерв не вийде, її повністю видаляють. Вилікувати запалений зуб можна за 2-3 відвідування. Інтервали між візитами визначає лікуючий лікар, але це можуть бути як доба, так і цілий тиждень.

Видалення пульпіта лазером

Лікування відбувається так:

  1. Місцева анестезія. Без неї ніяк не обійтися.
  2. Висвердлювання карієсу.
  3. Видалення коронкової частини пульпи.
  4. Закладання миш'яку в порожнину зуба для змертвіння нерва.
  5. Під час другого відвідування за допомогою спеціального інструменту вискоблюється знезаражений зубний пульпіт.
  6. Вимірювання каналів зуба за допомогою рентгена.
  7. Антисептична обробка каналів і їх пломбування..
  8. Пломбування коронкової частини зуба.

Іноді канали та коронкову частину зуба лікар пломбує в різні дні, коли хоче подивитись, як організм реагуватиме на втручання.

Після лікування пацієнт повинен пройти курс протизапальної терапії ліками. Вона допоможе запобігти повторному запаленню в ротовій порожнині.

Профілактика пульпіту

Щоб карієс не переходив у пульпіт зуба, варто скористатися простими правилами:

  • систематично двічі на день чистити язик і зуби;
  • відмовитися від куріння;
  • вживати більше продуктів із фтором або включати у свій звичний раціон комплекс мінералів;
  • використовувати флос для додаткового чищення проміжків зубів;
  • кожний раз після прийому їжі полоскати рот теплою водою.

Дотримуйтеся цих нескладних правил і обов'язково відвідуйте стоматолога з метою профілактики двічі на рік. Повірте, ви не дізнаєтеся, що таке пульпіт!

як полегшити зубний біль

Що робити, якщо біль почався вночі або у відпустці?

Якщо біль почався раптово і до зустрічі зі стоматологом ще треба дожити, пропонуємо кілька варіантів екстреної допомоги. Але як тільки настане ранок, відразу ж біжіть до лікаря.

Екстрена допомога при пекельному болю

Насамперед підготуйте зуби – прополощіть рот теплою водою і почистіть зуби. А потім оберіть один із таких способів приглушення болю.

  1. Полоскання рота солоною водою. Солона вода – це чудовий дезінфікуючий засіб. Вона допомагає зменшити запалення, а отже – і сам біль. Для розчину вам знадобиться розвести 0,5 чайної ложки солі у склянці теплої води. Ретельно полощіть рот протягом дня або ночі, доки не відчуєте полегшення.
  2. Полоскання рота перекисом водню. Звучить дивно, але насправді перекис діє аналогічно із сольовим розчином. Його антисептичні властивості хороші і в боротьбі із запаленням у порожнині рота. Змішайте в рівних пропорціях перекис із теплою водою і полощіть отриманим розчином рот, доки запалення не стихне.
  3. Холодний компрес на щоку. Під впливом холоду звужуються судини і зменшується тиск на хвору ділянку. Якщо до щоки прикласти змочений холодною водою рушник або пакет із льодом, біль стане менш помітним.
  4. Традиційне знеболювальне. Вирушаючи в подорож, візьміть із собою знеболювальне на основі ібупрофену. Воно допоможе не тільки втамувати біль, але й зменшить запалення.

Ці методи допоможуть знизити больові відчуття до терпимого рівня.

Чого робити не можна?

У мережі часто зустрічаються рекомендації, які не тільки не допоможуть полегшити симптоми пульпіту, а й зашкодять. Нижче – список найпоширеніших небезпечних порад:

  1. Прогрівання місця запалення може тимчасово ослабити біль, проте саме запалення тільки посилиться. Гріти не можна.
  2. Використання спиртного як анальгетика перед походом до лікаря. Це, мабуть, найбільш небезпечна порада. Адже спожитий алкоголь реагує з медичними препаратами. В цьому випадку стоматологічна анестезія може не подіяти або викликати важку алергічну реакцію.
  3. Компрес зі спирту або полоскання спиртовим розчином загрожує опіками слизової.

Не експериментуйте із самостійним лікуванням, відразу звертайтеся до стоматолога. До того ж дешевше буде якомога раніше почати лікування пульпіту. Вартість процедур залежить від складності форми, до якої встигла розвинутися хвороба.

Досить терпіти біль! Прийшов час нарешті вилікувати пульпіт (ціна – від 220 грн за один зуб).

Записуйтеся на прийом до клініки 32 Dent уже зараз. Наші лікарі швидко і безболісно усунуть проблему. І пам'ятайте, своєчасне лікування пульпіту – ціна здоров'я і збереження ваших зубів!

Відгуки пацієнтів про клініку 32 Dent
1
/
Алина
4

Налечили мне кариес в районной поликлинике на гнойный пульпит. Лечение уже пульпита по совету подруги решила провести в 32 дент. убрали воспаление и поставили временную пломбу. через неделю проверили прошло ли воспалениеи и поставили пломбц постоянную

01.04.2018
Левчук Богдан
5

Был гнойный пульпит. Лечение проводилось в два визита. В первый мне высверлили зуб, почистили каналы, наложили какое-то лекарство для отмирания нервов и поставили временную пломбу. Через 3 дня, во второй визит мне сняли пломбу, повторно прочистили каналы и запломбировали. Дискомфорт ощущал, но не сравнить с той болью, которая меня привела к стоматологу.

20.11.2017
Елена
4

Огромное человеческое спасибо Ивану Ивановичу. Работа выполнялась скрупулезно, обстоятельно, и в итоге очень качественно. Отдельное спасибо за терпение и индивидуальный подход к непростому (нервному) клиенту. А в тандеме с Ириной вы идеальная команда. Спасибо! В скором времени ждите с дочкой - посмотрим, как Вы справитесь со мной в квадрате)) С уважением, Елена П.

09.02.2016
Алексей
5

Хочется поблагодарить весь коллектив стоматологии за то, что не дали сойти с ума от боли после того, как открылся нерв) Поставили на него лекарство, боль утихла в течении пары часов, а через день удалили нерв и запломбировали зуб. Все безболезненно и качественно. Да, и спасибо за вежливость и заботу. Прям порадовали таким отношением. Буду лечить зубы у вас еще, если вдруг понадобится.

18.03.2015
Сергей
5

Очень хорошая клиника и сам персонал, отношения к своим клиентам на высоком уровне. Особенно Елена Николаевна - супер стоматолог, ювелирная работа по реставрации зуба и устранении кариеса, спасибо ей огромное!!!

18.07.2013
Яна
5

Дмитрий Красиков очень хороший специалист и приятный человек))

21.05.2012
Шукшина Наталья
5

Обращалась по скорой помощи-острая боль,перед праздником.Оперативно записали по телефону-на ближайшее время,доктор очень терпеливо все выслушала,обезболила,поставила диагноз.Сделали снимок,который выводится на экран монитора.Повторно приходила в праздник,когда доктор ушла в отпуск-передала всю инфо по мне-другому доктору,он тоже очень внимательный .Впечатления самые положительные.Доктора- профессионалы,отношение-доброжелательное,оборудование современное.Огромное спасибо за помощь и внимание.Цены кстати,приемлемые,учитывая уровень оборудования и обслуживания.

29.08.2011
Андрей, 13 лет
5

очень даже хорошо полечили мне зубы спасибо

03.05.2011