Металокерамічна коронка

Один з найпоширеніших методів відновлення зубів – встановлення металокерамічних коронок.

Установлення металокерамічних коронок у Києві в 32 Dent

Встановлення металокерамічних коронок

Зубна емаль – найтвердіша тканина в людському організмі (397,6 кг/мм2).

Однак карієс здатний стоншити навіть її, і настільки, що зуб буквально перетворюється на руїни Помпеїв.

Щоб цього не сталося, потрібно вчасно лікувати карієс і ставити пломби.

А якщо вже так сталося – теж не біда. Сучасні технології та колосальний досвід стоматологів «32 Дент» дозволяють відновити будь-які зубні руїни всього за годину.

Естетична та бюджетна заміна втраченого зуба.

Детальнее про протезирование металлокерамикой в клинике 32 Дент:

Золото чи металокераміка? Зуби красивіші, ніж у зірок

Раніше повсюдно ставили коронки зі сталі, золота і срібла. Коли з'явилися металокерамічні «чохли», залізні зуби залишилися в минулому.

Металокерамічні коронки КиївУстановка металокерамічних коронок Київ

Деякі зірки заради епатування досі експериментують із золотими коронками, грілзами і зубними прикрасами.

Шлях до досконалості: попередники металокерамічної коронки

Сучасна коронка виглядає дуже природно, і якщо стоматологом підібрана відповідна за кольором металокераміка, зуби набувають відтінку, який максимально наближений до натурального.

Однак у середині минулого століття було дуже модно мати hollywood smile. Складність полягала в тому, що коли людина посміхалася, зуби виблискували, як сніг на вершині гори, і ставало зрозуміло, що вони штучні.

Згодом пацієнтів зацікавила більш натуральна посмішка. Це підштовхнуло вчених до пошуку нових матеріалів, які поліпшили б естетичні якості коронок.

Революціонером в естетичному протезуванні став Хітоші Аошіма. Японський зубний технік-кераміст запатентував абсолютно нову систему фарбування протеза. Вона полягає у формуванні кольору коронки зсередини, тоді як раніше всі особливості зуба малювалися на її поверхні.

Японці розробили також матеріал, який чудово підходить для покриття коронки. Фірма Noritake випустила люстровий фарфор.

  Металокераміка зубів фото  

Переваги люстрової порцеляни:

 • володіє надтонкою структурою частинок;
 • пропускає і розсіює світло, як натуральна емаль;
 • за кольором максимально схожа на натуральну емаль;
 • безпечна у використанні: потемніння ріжучого краю і контактної поверхні в мостовидних протезах немає.

Завдяки своїм характеристикам матеріал залишається максимально схожим на зубну емаль. З моменту своєї появи на ринку він просто незамінний у виготовленні протезів.

Два цих проривних винаходи подарували металокерамічній коронці її сучасний вигляд.

Давайте розберемося, що таке металокераміка

Для виготовлення основи металокерамічної коронки використовують різні види металів. Їх якість можна оцінити, якщо виходити із стійкості до корозії. Благородні метали, такі як золото, мають значну перевагу – вони не схильні до спонтанного саморуйнування.

Однак, як правило, для виготовлення основи металокерамічного каркасу використовують такі сплави:

 • Нікелевий. Матеріал, з якого найчастіше виготовляється коронка на зуб. Металокераміка з нікелевою основою гнучка, тому зручна у використанні. Її можна коригувати прямо в роті пацієнта. Однак нікель досить алергічний, а тому підійде не кожному.
 • Кобальтохромовий. Вартість цього сплаву трохи вища, ніж нікелевого, зате він гіпоалергенний. У мережі можна знайти статті про небезпеку солей, які утворюються в поєднанні з хромом. Однак у роті немає умов, щоб відбулася така хімічна реакція.
 • Молібден додають до різних сплавів при виготовленні коронок. Він допомагає поліпшити еластичність інших металів.
 • Титан. Дуже затребуваний у сучасній ортопедії. Крім того, що титан є нетоксичним і гіпоалергенним, коронка з цього металу прозора для рентгенівського випромінювання. Це значно спрощує діагностику карієсу.
 • Золото. Завдяки жовтуватому відтінку основа, яку виконано з цього благородного металу, робить протези ще більш схожими на емаль. Золото повністю біоінертне, а тому безпечне. Воно добре піддається литтю, але через невисоку міцність і дорожнечу можливості з його використання для коронок є обмеженими. Крім того, до чистого золота не кріпиться керамічне покриття. До сплаву необхідно додавати паладій або платину. Тільки так конструкція набуває необхідної міцності.

З основами коронок розібрались, але це ще не все. Щоб вони виглядали естетично, наноситься верхній шар.

Зубний технік виготовляє металокерамічну коронкуВиготовлення коронки в Києві

Зверху технік покриває конструкцію одним-двома шарами керамічної маси, а потім скріплює ці два елементи за допомогою випалювання у спеціальній печі за температури 950°С.

Як виглядає коронка з металокераміки

Металокерамічні коронки виглядають як «ковпачки» зі стоншеними фісурами, які імітують анатомію натурального зуба. «Чохол» щільно надягається на обточений моляр і кріпиться за допомогою композитного цементу.

Металевою стороною протез надягається на зуб, а зовнішня сторона за кольором нічим не відрізняється від природної емалі.

Коронка металокерамічна – золотий стандарт у стоматології. Саме цей вид протеза ставлять наші стоматологи найчастіше. Причина популярності є зрозумілою – довгий строк служби і дешевизна металокераміки за таких самих естетичних якостей, як у кераміки.

Протезування металокерамікою: переваги

 • Висока міцність (міцніша від кераміки), витримує великі жувальні навантаження. Горіхи, звичайно, краще не розгризати, але тверду їжу їсти можна.
 • Довгий строк служби – 10–15 років. Якщо будете дотримуватися рекомендацій стоматолога, то коронка слугуватиме й довше.
 • Естетичність – керамічний шар підбирається під колір емалі, тому ніхто навіть не помітить, що у вас протез замість зуба.
 • Стійкий колір – не змінюється після закінчення часу і під впливом барвників.
 • Не піддається карієсу. Бактерії не поширюються і не заражають здорові зуби.
 • Коштує недорого. Металокераміка (ціна залежить від складності протезування) коштує в рази дешевше від кераміки.
 • Зручність для пацієнта. Ви швидко звикнете до коронки, забудете про її існування.

Металокерамічні коронки на зуби

Зверніть увагу. Оскільки металокераміка не пропускає світло, встановлювати таку коронку в зоні посмішки не рекомендуємо. Різниця буде помітна. Ідеально ставити її на жувальні моляри.

Етапи протезування металокерамікою в клініці 32 Dent

 1. Консультація (15–40 хвилин). Лікар огляне ваш зуб, зробить рентген-знімок. Залежно від клінічного випадку, разом з вами підбере оптимальний спосіб протезування і матеріал.
 2. Лікування зуба і видалення нерва, якщо в ньому є запальні процеси.
 3. Пломбування каналів. Можлива заміна старих пломб.
 4. Зуб з усіх боків шліфується так, щоб на нього ідеально сіла майбутня коронка. Металокераміка (ціна визначається кількістю використовуваного матеріалу і способом протезування) має товщину всього кілька міліметрів, тому потрібно спилювати невелику частину зуба.
 5. Зняття відбитків щелеп з використанням зліплювальної маси. Підбір кольору емалі. Це потрібно для того, щоб виготовити коронку потрібних розміру і форми.
 6. Процес виготовлення протеза в лабораторії (триває 1–2 тижні). Протягом цього часу ви живете з тимчасовою коронкою.
 7. Через тиждень-два ви приходите до нас у клініку, і лікар ставить постійну коронку.

Традиційно металокерамічні протези слугують 10–15 років (при правильному догляді). Після закінчення строку служби коронку потрібно замінити. Причина полягає в тому, що з часом зв'язувальний цемент під впливом слини і бактерій руйнується.

Металокерамічні коронки в Києві

Крім того, під протезом часто виникає карієс, тому вам періодично потрібно приходити до свого лікаря-стоматолога на огляди.

Як доглядати за протезом?

 • Ретельніше чистити зуб із коронкою, щоб запобігти появі нальоту на межі переходу протеза до кореня.
 • Користуватися зубною ниткою, йоржиком, іригатором, ополіскувачем.
 • Не пропускати чищення зубів. Не лінитися.

Часті запитання наших клієнтів

Можливо, вам буде цікаво

Чи підходить металокераміка на передні зуби? Підходить. Тільки каркас у цьому випадку потрібно робити з кольорових металів – золота, платини, титану, паладію. Ці метали відрізняються гіпоалергенністю, підвищеною надійністю і наближеністю до натурального кольору емалі.
Чи можу я робити МРТ, якщо в мене металокерамічна коронка? Так, можете. Метали, з яких роблять протези, слабо піддаються впливу магнітного поля.
Чи не буду я «пищати» в аеропорту під час проходження контролю? Ні, не будете. Ми вже говорили, що метали, які використовуються, є парамагнетиками.
Чи можу я відкривати зубами пиво, розгризати горіхи? А навіщо? Коронка витримає, а ось природні зуби – не факт.

Протезування зубів (металокераміка): показання

Металокерамічні коронки рекомендуються в таких випадках:

 • 60% зуба і більше зруйновано;
 • глибокий карієс дістався до кореня та ясен;
 • від зуба залишився тільки корінь (у нього вкручується штифт і надягається коронка);
 • візуальні дефекти.

Якщо знайшли у списку свою проблему, записуйтеся на прийом до нас у клініку. Лікар огляне ваш зуб, зробить рентген-знімок і підбере оптимальне лікування, щоб були в захваті не тільки ви, але й ваші зуби.

Те, скільки коштує металокерамічний зуб, вас приємно здивує

Зуб з металокераміки практично неможливо відрізнити від зуба з кераміки, але при цьому металокераміка обходиться набагато дешевше. Ціна – від 2000 грн за коронку в нас у 32 Dent. Усе залежить від обраного кріплення: на гвинті, індивідуальному або стандартному абатменті. Точну ціну вам скаже стоматолог після комплексного обстеження.

Якщо не хочете переплачувати, протезуючи зуби, металокераміка – найкращий для цього варіант.

Металокераміка – ціна здоров'я і краси вашої посмішки!

Відгуки пацієнтів про клініку 32 Dent
1
/
Евгений
5

Из-за кариеса пришлось поставить на кутние зубы металлокерамические коронки. Хотел конечно керамические, но по цене не потянул, а так в принципе нормально, выглядят как свои

11.11.2017