Из-за кариеса пришлось поставить на кутние зубы металлокерамические коронки. Хотел конечно керамические, но по цене не потянул, а так в принципе нормально, выглядят как свои
Один з найпоширеніших методів відновлення зубів – встановлення металокерамічних коронок.
Зубна емаль – найтвердіша тканина в людському організмі (397,6 кг/мм2).
Однак карієс здатний стоншити навіть її, і настільки, що зуб буквально перетворюється на руїни Помпеїв.
Щоб цього не сталося, потрібно вчасно лікувати карієс і ставити пломби.
А якщо вже так сталося – теж не біда. Сучасні технології та колосальний досвід стоматологів «32 Дент» дозволяють відновити будь-які зубні руїни всього за годину.
Естетична та бюджетна заміна втраченого зуба.
Детальнее про протезирование металлокерамикой в клинике 32 Дент:
Раніше повсюдно ставили коронки зі сталі, золота і срібла. Коли з'явилися металокерамічні «чохли», залізні зуби залишилися в минулому.
Деякі зірки заради епатування досі експериментують із золотими коронками, грілзами і зубними прикрасами.
Сучасна коронка виглядає дуже природно, і якщо стоматологом підібрана відповідна за кольором металокераміка, зуби набувають відтінку, який максимально наближений до натурального.
Однак у середині минулого століття було дуже модно мати hollywood smile. Складність полягала в тому, що коли людина посміхалася, зуби виблискували, як сніг на вершині гори, і ставало зрозуміло, що вони штучні.
Згодом пацієнтів зацікавила більш натуральна посмішка. Це підштовхнуло вчених до пошуку нових матеріалів, які поліпшили б естетичні якості коронок.
Революціонером в естетичному протезуванні став Хітоші Аошіма. Японський зубний технік-кераміст запатентував абсолютно нову систему фарбування протеза. Вона полягає у формуванні кольору коронки зсередини, тоді як раніше всі особливості зуба малювалися на її поверхні.
Японці розробили також матеріал, який чудово підходить для покриття коронки. Фірма Noritake випустила люстровий фарфор.
Переваги люстрової порцеляни:
Завдяки своїм характеристикам матеріал залишається максимально схожим на зубну емаль. З моменту своєї появи на ринку він просто незамінний у виготовленні протезів.
Два цих проривних винаходи подарували металокерамічній коронці її сучасний вигляд.
Для виготовлення основи металокерамічної коронки використовують різні види металів. Їх якість можна оцінити, якщо виходити із стійкості до корозії. Благородні метали, такі як золото, мають значну перевагу – вони не схильні до спонтанного саморуйнування.
Однак, як правило, для виготовлення основи металокерамічного каркасу використовують такі сплави:
З основами коронок розібрались, але це ще не все. Щоб вони виглядали естетично, наноситься верхній шар.
Зверху технік покриває конструкцію одним-двома шарами керамічної маси, а потім скріплює ці два елементи за допомогою випалювання у спеціальній печі за температури 950°С.
Металокерамічні коронки виглядають як «ковпачки» зі стоншеними фісурами, які імітують анатомію натурального зуба. «Чохол» щільно надягається на обточений моляр і кріпиться за допомогою композитного цементу.
Металевою стороною протез надягається на зуб, а зовнішня сторона за кольором нічим не відрізняється від природної емалі.
Коронка металокерамічна – золотий стандарт у стоматології. Саме цей вид протеза ставлять наші стоматологи найчастіше. Причина популярності є зрозумілою – довгий строк служби і дешевизна металокераміки за таких самих естетичних якостей, як у кераміки.
Зверніть увагу. Оскільки металокераміка не пропускає світло, встановлювати таку коронку в зоні посмішки не рекомендуємо. Різниця буде помітна. Ідеально ставити її на жувальні моляри.
Традиційно металокерамічні протези слугують 10–15 років (при правильному догляді). Після закінчення строку служби коронку потрібно замінити. Причина полягає в тому, що з часом зв'язувальний цемент під впливом слини і бактерій руйнується.
Крім того, під протезом часто виникає карієс, тому вам періодично потрібно приходити до свого лікаря-стоматолога на огляди.
Можливо, вам буде цікаво
Чи підходить металокераміка на передні зуби? | Підходить. Тільки каркас у цьому випадку потрібно робити з кольорових металів – золота, платини, титану, паладію. Ці метали відрізняються гіпоалергенністю, підвищеною надійністю і наближеністю до натурального кольору емалі. |
Чи можу я робити МРТ, якщо в мене металокерамічна коронка? | Так, можете. Метали, з яких роблять протези, слабо піддаються впливу магнітного поля. |
Чи не буду я «пищати» в аеропорту під час проходження контролю? | Ні, не будете. Ми вже говорили, що метали, які використовуються, є парамагнетиками. |
Чи можу я відкривати зубами пиво, розгризати горіхи? | А навіщо? Коронка витримає, а ось природні зуби – не факт. |
Металокерамічні коронки рекомендуються в таких випадках:
Якщо знайшли у списку свою проблему, записуйтеся на прийом до нас у клініку. Лікар огляне ваш зуб, зробить рентген-знімок і підбере оптимальне лікування, щоб були в захваті не тільки ви, але й ваші зуби.
Зуб з металокераміки практично неможливо відрізнити від зуба з кераміки, але при цьому металокераміка обходиться набагато дешевше. Ціна – від 2000 грн за коронку в нас у 32 Dent. Усе залежить від обраного кріплення: на гвинті, індивідуальному або стандартному абатменті. Точну ціну вам скаже стоматолог після комплексного обстеження.
Якщо не хочете переплачувати, протезуючи зуби, металокераміка – найкращий для цього варіант.
Металокераміка – ціна здоров'я і краси вашої посмішки!