Лікування молочних зубів у дітей

Візит до дитячого стоматолога – як перший раз у перший клас: враження залишаються на все життя.

вперше в стоматології

Завдання стоматологів 32 Dent – зробити так, щоб ці враження були хорошими.

Напевно, ви або ваші знайомі можете розповісти, як до тремтіння в колінах боялися йти до стоматолога.

Однак лікувати зуби можна і потрібно без болю та сліз.

Особливо в тому віці, коли кожний день має приносити радість.

Поки малюк дивиться «Героїв у масках» або «Барбоскіних», стоматолог перетворює хворі зубки на здорові та блискучі.

Сімейна клініка 32 Dent – стоматологія для дітей: тут дітям не страшно, а весело і цікаво.

Хвороби зубів у дітей: симптоми поширених недуг

Якщо дитина скаржиться, що болять молочні зуби, отже, проблема вже зайшла далеко. Біль – типовий симптом багатьох стоматологічних хвороб, сигнал SOS: негайно звертайтеся до лікаря. Стоматолог огляне ротову порожнину дитини, поставить точний діагноз і відразу ж почне лікування.

Якщо хворобу виявлено ще до появи болю, лікування на 100% пройде швидше і легше. Саме тому завдання батьків – стежити за зубами дитини з моменту їх прорізування і вести до дантиста при виявленні хоча б одного тривожного симптому.

Як визначити, що зуби в небезпеці

У списку хвороб, які уражають молочні зуби, є два лідери: карієс і пульпіт.

Карієс

Про карієс знає кожен, до того ж не з чуток: ця хвороба уражає зуби 99% людей на планеті. Молочні зуби уразливіші, ніж постійні, через більш м'який дентин і тонку емаль. Ось чому вже за пару місяців у дитячому зубі може утворитися величезна дірка. Дитячий карієс усеїдний: уражає зуби і 1,5-річних малюків, і 12-річних підлітків, поки не випаде останній молочний зуб.

Невинна біла плямочка на зубі – перший симптом того, що карієс на порозі. Якщо ви не звернете уваги на крейдяну пляму, то з'являться ознаки глибокого карієсу:

 • зуб чорніє;Молочні зуби фото
 • утворюються каріозні порожнини – дірки, в яких накопичуються наліт і залишки їжі;
 • відколюються шматочки зуба;
 • з'являється неприємний запах з рота;
 • дитина скаржиться на дискомфорт від холодної або гарячої їжі, а також ниючий біль, який посилюється вночі.

На щастя, карієс, навіть глибокий, успішно лікується. Ефективна дитяча анестезія плюс грамотні дії стоматолога у 32 Dent гарантують, що зуб буде здоровим.

Пульпіт

Якщо біль такий, що іскри з очей, – це пульпіт. Ще б пак, адже запалився нерв усередині зуба. Хто хоч раз стикався з цією хворобою, зберіг незабутньо-яскраві враження: не те що дитині, ворогу не побажаєш. Проте у дітей пульпіт зустрічається теж дуже часто. Як правило, він є ускладненням недолікованого карієсу.

Пломбування зубів у дітейСимптоми пульпіту:

 • різкий пульсуючий біль, який посилюється при накушуванні;
 • набряк ясен;
 • порушення апетиту;
 • підвищення температури тіла до 38°С і більше.

Чи потрібно лікувати молочні зуби: це вже не дилема

Лікувати чи видаляти молочні зуби – сьогодні так питання не стоїть: однозначно слід лікувати і боротися за кожний зуб. Це міжнародний підхід у стоматології, якого ми теж дотримуємося. Зберегти тимчасовий зуб навіть важливіше, ніж постійний. І ось чому.

Що відбувається, якщо молочний зуб видаляють раніше строку:

 • порушується розвиток щелепи;
 • постійні зуби займають неправильне положення;
 • з'являються дефекти прикусу;
 • порушується робота кишечника через недостатнє пережовування їжі.

Залишати зуби без лікування, навіть якщо вони не болять, – теж не варіант. Від ураженого зуба інфекція дуже швидко поширюється на інші зуби: молочні або зачатки постійних. Саме тому в 32 Dent діє правило: врятувати і вилікувати всі молочні зуби юного пацієнта. І тільки в окремих випадках, якщо є загроза здоров'ю дитини, ми пропонуємо видалення зуба.

Як дітям лікують зуби

Вилікувати карієс без бормашини дійсно можливо. Однак навіть якщо без свердління не обійтися, для сучасних дітей це не проблема. Навіщо боятися насадки, яка дзижчить, якщо болю немає?

Як лікують зуби дітям у нашій клініці:

 • використовують безпечну та ефективну анестезію;
 • установлюють контакт: перед лікуванням розповідають дитині, що будуть робити, дають потримати насадку бормашини, дзеркальце, «лікують» батьків;
 • відволікають: малюк сам обирає, який мультик дивитиметься;
 • використовують новітні обладнання та інструменти, тільки сертифіковані й перевірені матеріали;
 • стерильність і безпеку лікування гарантовано;
 • професійно підходять до лікування дитячих зубів: ведуть пацієнта до повного одужання; зберігають контакт надалі: якщо батьки і дитина пам'ятають про профілактику, то і лікування не знадобиться.

Дитяча стоматологія фото молочних зубів

Не тільки пломби: варіанти лікування зубів у 32 Dent

Відновити і зберегти молочні зуби вдається різними способами:

 • Фторування і ремінералізація: емаль обробляємо спеціальним розчином з високим вмістом фтору, кальцію та інших корисних елементів. Процедура проводиться для дітей у віці від 6 років: використовується після лікування зубів і як профілактика. Захищає зуби від карієсу.
 • Герметизація фісур: борозенки-поглиблення на корінних зубах заповнюємо герметиком. Це захищає молочні зуби від карієсу. І така процедура теж є безболісною.
 • Інфільтрація: альтернатива стандартній пломбі. Уражений карієсом зуб обробляємо спеціальним гелем, потім вичищаємо, а порожнину заповнюємо інфільтратом. Під світлом лампи розчин твердне, тепер зуб захищений від карієсу. Метод використовуємо для лікування зубів у дітей віком від 4 років.
 • Пломбування: розм'якшений дентин видаляємо бором або іншими насадками. Порожнину обробляємо антисептиками і пломбуємо. При пульпіті спочатку видаляємо нерв, а потім уже встановлюємо постійну пломбу.

Зуби потрібно лікувати, і крапка. Головний аргумент: здорові молочні зуби – основа для здорових постійних зубів. Лікувати зуби в нашій стоматології – захоплююча і весела пригода, а на фініші чекає спеціальний подарунок: повідомте про це маленькому пацієнтові.

Карієс, пульпіт або інші хвороби молочних зубів не зіпсують дитинство вашій дитині, якщо ви зреагували правильно: звернулися до клініки 32 Dent.

Приходьте, навіть якщо зуби у сина або дочки не болять: профілактичний огляд захистить від проблем із зубами на майбутнє. Ми працюємо 7 днів на тиждень, у вихідні та свята. Чекаємо вас: записатися на консультацію можна прямо тут.