Капа для зубів

Сьогодні капами користуються і стоматологи. Мета – виправлення дефектів розхитування зубів.
Капа для вирівнювання зубів

При згадці про капи уява малює боксерів, які після гонгу вставляють у рот пластинки для захисту зубів від нищівних ударів. Сьогодні капами користуються і стоматологи. Тільки мета інша – виправлення дефектів розхитування зубів. Метод новий, але вже припав до душі пацієнтам. Насамперед за рахунок естетичності.

Переконливий аргумент для тих, хто мріяв виправити посмішку, але не хотів ставити традиційні брекети через їх помітність.

Капи прозорі – в роті їх не видно.

Дитячі пластинки

Кому показані капи

Установлення елайнерів рекомендується в таких випадках:

  • наявність у пацієнта діастеми – широкого проміжку між передніми зубами;
  • скупченість зубного ряду;
  • звужена або розширена зубна дуга;
  • людям, яким протипоказані брекети через алергію на нітинол – метал, з якого роблять конструкції;
  • підтримуючий засіб: капи на зуби встановлюються після зняття брекетів.

До речі, елайнери використовуються і для вирівнювання зубів у дітей віком 6–12 років. Для маленьких пацієнтів застосовуються спеціальні конструкції, які носять по 4–6 годин на день.

А от людям, що страждають психічними захворюваннями, епілепсією, цей метод протипоказаний. Не допоможуть пластинки і пацієнтам зі складними ортодонтичними дефектами або непереносимістю компонентів, з яких зроблено конструкції.

Інформація про елайнери надана в ознайомлювальних цілях. Стоматологічна клініка 32 Дент не надає послуги з встановлення елайнерів

3 різновиди елайнерів

Стандарт

Виготовляється за усередненим принципом. Підходить тільки для виправлення типових дефектів, без індивідуальних нюансів. Вартість – у 1,5–2 рази нижча від інших варіантів.

Термопластичні елайнери

Відрізняються принципом установлення: матеріал розігрівається теплою водою, розм'якшується і, застигаючи, щільно облягає зубний ряд.

Індивідуальна капа для зубів

Ціна вища, ніж на інші види, зате й ефект максимальний. Пластинки виготовляються під кожного пацієнта окремо в зубопротезній лабораторії. За час лікування змінюють до 25–40 таких конструкцій.

Прозорі брекети: плюси і недоліки

Переваги
Недоліки
Невидимі брекети: установлення і подальший догляд

Невидимі брекети: установлення і подальший догляд

Вживлення імплантів чи встановлення брекетів вимагають від пацієнта сміливості й готовності терпіти дискомфорт, пов'язаний з установленням та адаптацією. У випадку з елайнерами відкоригувати посмішку вийде без болю, довгого звикання і неприємних процедур.

Єдине, на що потрібно налаштуватися, – це регулярні візити до стоматолога для профогляду і заміни капи.

Як установлюються прозорі брекети:

01

Лікар оглядає стан ротової порожнини і визначає, чи можна використовувати елайнери для усунення дефектів. Складає план лікування.

02

Ортодонт робить зліпок «проблемної» щелепи. Для виготовлення індивідуальних кап застосовуються рентгенівські та 3D-знімки.

03

У зуботехнічній лабораторії за допомогою технології комп'ютерного моделювання роблять пластинки в необхідній кількості, які відрізняються ступенем впливу на «проблемні» ділянки щелепи.

04

Коли ортодонтична капа готова, стоматолог фіксує конструкцію в роті пацієнта. Розповідає, як стежити за зубами і поводитися з полімерними пластинами. Видає набір пластинок і призначає час наступних відвідин клініки.

05

Через 2–2,5 тижня пацієнт приходить на прийом. Ортодонт оцінює ефект і за необхідності змінює елайнер на пластинку з більшим механічним впливом. Знову призначає дату наступного візиту.

06

З кожним візитом використовуються більш «строгі» капи. Така періодичність потрібна, щоб «дефектні» зуби поступово набували правильного положення, а нова конструкція максимально щільно прилягала до поверхні зубів та ясен.

Установка кап этапи

Невидимі брекети м'яко, але впевнено працюють на результат: вирівнюють зуби і роблять посмішку бездоганною. За час лікування одному пацієнту потрібно до 40 пластинок.

Як доглядають за чудо-пластинками

Ніяких надприродних турбот елайнери не вимагають.

Достатньо дотримуватися цих простих правил:

  • виймати капи перед кожним прийомом їжі;

  • раз на день обполіскувати пластинки теплою водою;

  • зберігати апарат у спеціальному боксі з отворами для доступу кисню;

  • на час носіння елайнерів забути про жувальну гумку;

  • не забувати про гігієну ротової порожнини: чистити зуби двічі на день, на час перекусів користуватися флосом.

Футляр для кап
Чистка кап

Скільки триває лікування елайнерами

Якщо вас зацікавило вирівнювання зубів невидимими силіконовими апаратами, налаштуйтеся на те, що процес розтягнутий у часі. Адже зуби – не шеренга солдат, по команді «струнко!» в ряд не вишикуються. Щоб отримати результат і при цьому не відчувати болю та дискомфорту, потрібно до двох років.

Виняток – використання елайнерів для профілактики після брекетів. У цьому випадку стоматологічну капу носять 3–6 місяців. Знімну конструкцію пацієнт виймає і вставляє сам – ніяких складнощів. При лікуванні тривалість щоденного використання – 20–22 години. Апарат дістають тільки для гігієни рота, під час прийому їжі та щоб помити елайнер.

капи на ніч

Де в Києві поставити вирівнювальні капи

Виправлення дефектів зубного ряду за допомогою силіконових елайнерів – новий метод, тому пропонується далеко не в кожній клініці Києва. Пацієнти стоматології «32 Дент» уже знають, що таке стоматологічна капа: купити і встановити пластинки можна в нашій клініці. Тут же лікарі-ортодонти проводять подальше спостереження та лікування.

Сумніваєтеся, що метод вам підійде, – зверніться до професійних ортодонтів, які підберуть підходящий варіант, як вирівняти зуби. Навіщо ховати посмішку, соромлячись недосконалих зубів, якщо можна без болю і радикальних втручань виправити дефекти, які заважали жити щасливо.

Животрепетне питання – скільки коштує капа для вирівнювання зубів: ціна залежить від типу обраної конструкції для лікування. Проте в будь-якому випадку дешевше за звичайні брекети вам обійдуться капи для вирівнювання зубів. Ціна – від 7900 грн.

Отже, досить уже теорії, записуйтеся на консультацію і дізнайтесь, який варіант підходить саме вам. Приділіть увагу зубам сьогодні, щоб уже завтра посмішка переможно сяяла, радуючи вас і захоплюючи оточуючих!

Відгуки пацієнтів про клініку 32 Dent
1
/
Юлия и Денис Овчаренко
4

Здесь ставили брекеты и проходили сопровождение по лечению. Зубы у сына выровнялись, но врач сказал, что для закрепления эффекта нужно дополнительно поносить капы для исправления прикуса, чтобы зубы не вернулись в прежнее положение

24.11.2017