Періодонтит – це захворювання запального характеру, яке уражає прикореневу частину зуба і тканини періодонту. Головні відмінності дитячого періодонтиту від дорослого зумовлені будовою емалі зубів.
Дентин у молочних зубах набагато м'якший, а тому більше схильний до швидкого поширення захворювання.
Якщо виникає періодонтит у дітей, лікування відкладати неможна!
Можуть бути уражені зачатки постійних зубів, що порушить їх правильний розвиток.
У більшості випадків періодонтит – це наслідок несвоєчасного лікування карієсу або пульпіту.
Часто буває, що каріозний зуб не турбує малюка, адже він не болить, а тим часом періодонтит прогресує. Однак незабаром він проявиться сильним болем або навіть свищем у яснах.
Серед менш поширених причин:
Періодонтит буває хронічним і гострим. При цьому хронічна форма дуже небезпечна, адже її прояв важко помітити – біль та інші симптоми часто недостатньо виражені, щоб самостійно діагностувати відхилення. Крім того, наслідки хронічного періодонтиту також неприємні. |
Періодонтит лікують залежно від його форми. Зазвичай лікування відбувається в одне відвідування. Однак при більш складних випадках потрібно кілька візитів до лікаря.
У 32 Dent періодонтит молочних зубів ми лікуємо безболісно і максимально швидко, щоб дитина не втомилась і не зазнала додаткового стресу від відвідування стоматолога.
Щоб провести якісну діагностику, фахівець спочатку зробить рентген. Це абсолютно безпечна і безболісна процедура, яка не вимагає підготовки.
Потім стоматолог вивчить його та огляне порожнину рота маленького пацієнта. На цьому етапі з малюком проводиться щира розмова, щоб він відволікся і перестав боятися.
Далі зуб, з яким проводитимуться маніпуляції, знеболюється. Стоматолог спочатку наносить «заморожувальний» гель на ясна, щоб малюк уникнув неприємних відчуттів від уколу, робить ін'єкцію в ясна і готує зуб до розтину.
Після цього відбуваються чищення каналів і видалення некротичних тканин зуба. Завершальним етапом процедури буде встановлення пломби.
У деяких випадках (частіше при хронічному періодонтиті) лікар виписує підтримувальні препарати для зміцнення імунітету.
Іноді лікувати уражений молочний зуб недоцільно. Тут уже стоїть питання щодо того, щоб не дати інфекції розвинутися далі. У цих випадках стоматолог проводить видалення інфікованого зуба, щоб захистити зачаток корінного.
Показання для видалення молочного зуба:
Однак це дійсно крайній захід. У більшості випадків видалення зуба при періодонтиті вдається уникнути. Головне – вчасно діагностувати хворобу.
Приводьте вашого малюка на профілактичний огляд до 32 Dent і не забувайте, що найкраща профілактика періодонтиту – це своєчасне лікування карієсу.