Періодонтит у дітей

Періодонтит – це захворювання запального характеру, яке уражає прикореневу частину зуба і тканини періодонту. Головні відмінності дитячого періодонтиту від дорослого зумовлені будовою емалі зубів.

Періодонтит у дітей

Дентин у молочних зубах набагато м'якший, а тому більше схильний до швидкого поширення захворювання.

Якщо виникає періодонтит у дітей, лікування відкладати неможна!

Можуть бути уражені зачатки постійних зубів, що порушить їх правильний розвиток.

Причини виникнення періодонтиту

У більшості випадків періодонтит – це наслідок несвоєчасного лікування карієсу або пульпіту.

Часто буває, що каріозний зуб не турбує малюка, адже він не болить, а тим часом періодонтит прогресує. Однак незабаром він проявиться сильним болем або навіть свищем у яснах.

Серед менш поширених причин:

  • ускладнення після простудних захворювань;
  • травми, падіння, пошкодження слизової;
  • алергічна реакція на медикаменти.
  

Періодонтит буває хронічним і гострим. При цьому хронічна форма дуже небезпечна, адже її прояв важко помітити – біль та інші симптоми часто недостатньо виражені, щоб самостійно діагностувати відхилення.

Крім того, наслідки хронічного періодонтиту також неприємні.

Як відбувається лікування періодонтиту в дітей

Періодонтит лікують залежно від його форми. Зазвичай лікування відбувається в одне відвідування. Однак при більш складних випадках потрібно кілька візитів до лікаря.

Сучасні методи лікування періодонтиту в дітей у 32 Dent

У 32 Dent періодонтит молочних зубів ми лікуємо безболісно і максимально швидко, щоб дитина не втомилась і не зазнала додаткового стресу від відвідування стоматолога.

Щоб провести якісну діагностику, фахівець спочатку зробить рентген. Це абсолютно безпечна і безболісна процедура, яка не вимагає підготовки.

Потім стоматолог вивчить його та огляне порожнину рота маленького пацієнта. На цьому етапі з малюком проводиться щира розмова, щоб він відволікся і перестав боятися.

Далі зуб, з яким проводитимуться маніпуляції, знеболюється. Стоматолог спочатку наносить «заморожувальний» гель на ясна, щоб малюк уникнув неприємних відчуттів від уколу, робить ін'єкцію в ясна і готує зуб до розтину.

Після цього відбуваються чищення каналів і видалення некротичних тканин зуба. Завершальним етапом процедури буде встановлення пломби.

 ЛікуванняЛікування періодонтиту дітям 

У деяких випадках (частіше при хронічному періодонтиті) лікар виписує підтримувальні препарати для зміцнення імунітету.

Коли лікування періодонтиту молочних зубів є неможливим?

Іноді лікувати уражений молочний зуб недоцільно. Тут уже стоїть питання щодо того, щоб не дати інфекції розвинутися далі. У цих випадках стоматолог проводить видалення інфікованого зуба, щоб захистити зачаток корінного.
Показання для видалення молочного зуба:

  • запалення з молочного зуба переходить на зачаток корінного;
  • кореневу частину зуба зруйновано на 60% довжини і більше;;
  • постійний зуб повинен з'явитися протягом року.

Однак це дійсно крайній захід. У більшості випадків видалення зуба при періодонтиті вдається уникнути. Головне – вчасно діагностувати хворобу.

Приводьте вашого малюка на профілактичний огляд до 32 Dent і не забувайте, що найкраща профілактика періодонтиту – це своєчасне лікування карієсу.