В окремих ситуаціях лікар змушений відмовити в установленні дугових конструкцій, тому що бажаного ефекту не буде.
Ті, хто вважає знімні протези пережитком минулого, просто не знайомі із сучасними стоматологічними методами. Сьогодні застосовуються міцні бюгельні конструкції, які виглядають природно та повертають пацієнтові можливість нормально жувати, говорити і цілуватись.
У нашій клініці 32 Dent працюють досвідчені й чуйні фахівці, які зроблять усе, щоб ваша посмішка знову засяяла
А також щоб вам було максимально комфортно з новими знімними зубами, виготовленими спеціально для вас.
Назва одним словом описує головну особливість протеза. Bügel з німецької перекладається як «дуга» – це головний елемент конструкції.
Для міцності частіше виготовляється з металевого сплаву: хром-кобальту або золота з платиною. До каркасу кріпляться штучні ясна з біопластику і керамічні або металокерамічні коронки. За кольором апарат відповідає натуральній емалі та яснам.
Бюгельні протези використовуються при частковій адентії, коли потрібно замінити один чи кілька зубів. Конструкція фіксується спеціальними замками за «рідні» зуби. Варіант застосовується і при повній втраті зубів, тоді для опори імплантуються імпланти.
Іноді поставити імпланти, мости або коронки неможливо. Тоді порятунком стає використання знімних конструкцій.
Перед тим, як рекомендувати установку бюгелів, стоматолог досліджує чутливість ясен, кількість і стан зубів, що залишилися для опори, конфігурацію альвеолярних відростків. Протези встановлюються на 5-8 років, тому рішення повинне бути зваженим.
В окремих ситуаціях лікар змушений відмовити в установленні дугових конструкцій, тому що бажаного ефекту не буде.
Показання до застосування протезів на бюгелі: |
Коли протипоказані бюгелі: |
|
|
Популярність дугових конструкцій пояснюється перевагами використання. Якщо конструкцію виготовлено і встановлено правильно, недоліки носіння бюгелів можуть так і залишитися в теорії.
Утім, згадаємо і такі моменти:
Дикція і смакові відчуття не змінюються, адже бюгельний протез на верхню щелепу залишає піднебіння відкритим.
Пацієнти не бояться, що зуби випадуть.
Одинакове навантаження на ясна, штучні та опорні зуби.
Керамічні коронки в зоні посмішки на вигляд не відрізняються від сусідніх «рідних» зубів.
Пристрій не знімають на ніч і після їжі, тільки для гігієнічних процедур.
Вигідний варіант протезування, коли потрібно замінити три і більше зубів. Імплантація обійдеться дорожче, ніж бюгельний протез: ціна (Київ) відрізняється мінімум в 1,5–2 рази.
Строк використання – 5–10 років.
Якщо в зоні посмішки встановлюється конструкція на кламерах, то в поле зору іноді потрапляють металеві «лапки».
Постійне навантаження на опорні зуби поступово руйнує емаль і дентин.
Ще один момент, який бентежить пацієнта, – вартість. Звичайно, якщо порівнювати нейлонові конструкції та бюгельний протез, ціна відрізняється. Проте така різниця є виправдана якістю матеріалів, складністю виготовлення і довговічністю використання.
Бюгель – назва одна, а варіантів конструкцій стільки, що дозволяє вибрати оптимальний варіант протезування для кожного пацієнта.
Класичний вид: дуга чіпляється за зуби спеціальними металевими «рогачами» – кламерами. За такої фіксації навантаження розподіляється правильно: 1/3 на опорні зуби, інші 2/3 – на ясна. Якщо зуби розхитані пародонтозом, дужки утримують і шинуючу конструкцію, і проблемні зуби.
Бюгельний протез на кламерах – найбільш популярний і доступний за вартістю варіант. Єдиний нюанс: дужки видно при широкій посмішці, тому цей вид рекомендується використовувати для протезування жувальних зубів.
Надійне кріплення виходить завдяки мікрозамкам. Аттачмент складається з двох елементів: один імплантується в опорний зуб, а другий приварений до дуги. Така конструкція непомітна зовні, при цьому штучні зуби міцно зафіксовані. Навантаження на щелепу і зуби розподіляється за принципом 50/50.
Через використовувані матеріали протез на аттачменті коштує дорожче, ніж кламерний бюгельний протез (ціна – від 7500 грн за протез на кламерах). До мінусів відносять також травматизацію опорного зуба, до якого кріпиться мікрозамок.
Ідеальний варіант у плані естетики: кріплення не помітні навіть при посмішці у 32 зуба. Але краса вимагає жертв: щоб щільно і надійно зафіксувати протез, доводиться обточувати опорні зуби, покривати металом і полірувати. На отримані замки надягають телескопічні коронки, які сидять «як влиті».
Підготовка, виготовлення та встановлення конструкцій – високотехнологічний процес. Ось чому на цей бюгельний протез ціна (Україна) є вищою, ніж на моделі з кламерами і аттачментами.
Головна особливість – безметалеві конструкції, які створюють за спеціальною технологією Quattro Ti. Дугу зроблено з ацетату – легкого полімеру. Зверху бюгель вкривається біопластиком під колір ясен, на базис установлюють коронки.
Для фіксації не потрібно обточувати сусідні зуби, протез утримується еластичними затискачами, які не травмують емаль. За міцністю протез не поступається класичному бюгелю, зате підходить людям з алергією на металеві сплави.
Бюгельне протезування зубів проводиться поетапно: тонкощі процесу – турбота лікарів, пацієнту потрібно тільки приходити на прийом у призначений час.
Етапи протезування
Перший візит до клініки. Стоматолог вивчає стан ротової порожнини. За необхідності робить рентгенівський знімок і санацію.
Лікар визначає тип протезування, знімає зліпки щелеп.
У зуботехнічній лабораторії виготовляють протези: відливають каркас, покривають акрилом, фіксують коронки. На створення простих кламерних конструкцій потрібен тиждень.
Пробне примірювання і, якщо потрібно, корекція.
Установлення нового протезу. Стоматолог навчить, як правильно поводитися з бюгельним апаратом, призначить час наступного візиту.
У догляді за новими зубами труднощів не більше, ніж при чищенні «рідних» зубів. Бюгельні конструкції не потрібно по-старому класти на ніч у стакан з водою. Ці протези виймаються максимум два рази на день для миття.
Правильне використання бюгеля:
перед витяганням конструкції потрібно ретельно прополоскати рот;
дістати протез, промити водою, почистити м'якою щіткою і спеціальною неабразивною пастою;
проводити процедуру двічі на день, краще вдень і ввечері разом із чищенням зубів;
після прийому їжі прополоскати рот проточною водою; зубні протези без піднебіння при цьому виймати необов'язково.
Цих заходів достатньо, щоб запобігти розвитку на поверхні конструкції хвороботворних бактерій. Проте для професійного чищення та оцінки стану протезів раз на півроку рекомендується звертатися до клініки.
Зуби, нехай і штучні
це можливість жити нормальним життям і з посмішкою зустрічати кожний день.
У київській стоматології 32 Dent повертають пацієнтам радість спілкування за допомогою бюгельних протезів.