Видалення нерва зуба

Видалення нерва зуба – не так і страшно

«Видаляти зубний нерв страшно, боляче, а іноді й небезпечно для здоров'я» – саме така думка побутує серед пацієнтів, яким проводили видалення зубного нерва ще в минулому столітті.

І якщо раніше це дійсно було боляче, то сьогодні процедура проходить практично без неприємних відчуттів, у комфортних для хворого умовах.

Далі в статті ми розповімо про видалення нерва зуба і розвіємо пов'язані з цим міфи, які так лякають пацієнтів.

Що таке нерв зуба, і навіщо його видаляють?

Зубний нерв – це судинно-нервовий пучок усередині зуба. Завдяки йому ми відчуваємо зубний біль. Він розташовується в пульпі – м'якій тканині, яка заповнює порожнину зуба.

Нерви і судини в ній також відповідають за надходження поживних речовин в дентин і мінералізацію емалі.

Зуб з видаленим нервом більше схильний до руйнування, оскільки він уже не отримує корисних елементів, необхідних для мінералізації.

Нерв зуба

Однак деякі стоматологічні захворювання викликають запалення і видозміну пульпи. У цих випадках необхідна депульпація зуба – видалення пульпи разом з нервово-судинним пучком.

Процедуру проводять:

 • якщо частина зуба сильно зруйнована;
 • при періодонтиті;
 • при некрозі пульпи;
 • при хронічному пульпіті.

У деяких випадках до депульпування вдаються при протезуванні зубів. Як правило, для встановлення металокерамічних коронок.

Не треба боятися

Які б страшні розповіді про депульпацію ви не чули, поспішаємо заспокоїти. Процес видалення нерва проходить безболісно, а мертвий (депульпований) зуб здатний прекрасно функціонувати довгі роки.
Тоді чому ж так багато говорять про зворотне?

Справа в тому, що стоматологія, наприклад, вісімдесятих років минулого століття дуже відрізнялася від сучасної.

На щастя, сьогодні лікування проходить так:

 • практично для будь-яких маніпуляцій стоматолог використовує якісну анестезію;
 • нерв убивається спеціальною пастою; є великий вибір безмиш’якових паст;
 • для діагностики широко використовується рентген; знімок роблять і після пломбування зуба, це потрібно, щоб перевірити: чи надійно запломбовано канали;
 • вибір якісних матеріалів для пломб дуже великий; для пломбування каналів успішно використовують гутаперчу, цей матеріал дуже міцний і завдяки своїй гнучкості легко заповнює зубний канал.

Старая методика:

 • «заморозку» использовали только при удалении всего зуба, нерв же удаляли без анестезии;
 • для умерщвления нерва использовалась мышьяковая кислота, которая, как известно, способна нанести вред здоровью;
 • для диагностики рентген использовали крайне редко; каналы пломбировались «вслепую», что могло привести к воспалению и необходимости перепломбирования;
 • а еще для пломб использовали цинк-фосфатные пасты, которые, по своей сути, являлись временными; такие пломбы часто выпадали и требовали повторной установки.

Не дивно, що старше покоління до жаху боялося походу до стоматолога.

Анестезія

вдаються до видалення нерва, тільки коли це дійсно необхідно.

Однак якщо процедура неминуча, не панікуйте. У 32 Dent ми якісно видалимо нерв і допоможемо зберегти вам зуб на довгі роки!