Рентген зуба в Києві

Рентген зуба: показання та особливості діагностики

Вирішити долю зуба, вибрати правильний напрям лікування допомагає рентгенівський знімок. На чорно-білій плівці лікарю видно, в якому стані корені та нерви зуба, чи є новоутворення на щелепі.

Без цього виду діагностики в стоматології та інших напрямах медицини сьогодні не обійтися. Не даремно ж у 2009 році опитування 50 тисяч відвідувачів лондонського Музею науки показали, що найважливішим відкриттям люди вважають рентгенівський промінь.

Як «фотографують» зуби

Рентген зубів – знімок ротової порожнини, на якому видно ділянку щелепної кістки, ясна, зуби «в повний зріст». Обстеження проводиться за допомогою спеціального апарату. Для стандартного рентген-випромінювання використовуються компактні прилади, а щоб зробити 3D-знімок, потрібне обладнання, яке займає окремий кабінет.

Апарати різні, а принцип дії однаковий: на щелепу проектується пучок рентгенівських променів. Це електромагнітний імпульс, тільки більш концентрований.

рентген зубів
панорамний знімок зубів дітям

Результат облучения прибор фиксирует и отображает на фотопленке. Рентгеновский снимок не похож на обычную фотографию, ведь показывает человека изнутри: состояние дентина, челюстной кости, десен.

кому потрібно робити панорамний знімок

Коли потрібно робити знімок

Рентген допомагає зі 100-відсотковою точністю виявити приховані проблеми, тому призначається перед більшістю стоматологічних маніпуляцій.

Показання до обстеження:

Види рентген-діагностики

01
Прицільний рентген

охоплює 1–3 зуба. Знімок показує стан зубної та щелепної тканини, ясен.

02
Прикусний знімок

визначає наявність карієсу і зубного каменю на прихованих ділянках ротової порожнини.

03
Панорамна діагностика

охоплює щелепу з гайморовими пазухами. Показана перед ортодонтичним лікуванням.

04
3D-рентген

високоточне обстеження зубощелепної системи з використанням комп'ютерних технологій. У результаті виходить тривимірне цифрове зображення зубного ряду.

У нашій клініці 32 Dent використовуються сучасні види рентген-діагностики, що робить лікування максимально точним і ефективним.

Рентген зубів вагітним

Рентген – це не боляче і не страшно

Вплив електромагнітного випромінювання на пацієнта мізерний, тому рентген-діагностика при необхідності дозволяється навіть дітям і вагітним жінкам.

Процедура безболісна і триває секунди, тому знеболювання не потрібне.