Головна перевага імплантатів полягає у тому, що вони нерухомо знаходяться в щелепі. З цієї причини вони створюють ідеальну фіксацію штучним зубам. Коронки не рухаються, не ковзають у порожнині рота. Це дуже важливо, якщо ви розмовляєте, смієтесь, їсте або фотографуєтесь і чарівно усміхаєтесь.
Що відбувається після втрати зубів? Після видалення зуба кістка, яка раніше тримала цей корінь, не отримує функціонального навантаження, а отже, і повноцінного харчування через відсутність кореня зуба, тому починає розсмоктуватись. Імплантати, крім того, що естетично імітують здорові зуби, надають кісткам щелепи можливість функціонувати, а отже, і не піддаватися розсмоктуванню, таким чином, зберігаючи пропорції обличчя.
Показання до такої складної стоматологічної процедури, як імплантація зубів, установлюють на підставі анамнезу та обстеження, а також оцінки психоемоційного стану пацієнта.
Показаннями до імплантації є:
- поодинокі дефекти зубного ряду (без препарування здорових сусідніх зубів);
- включені дефекти зубного ряду (без препарування зубів, які обмежують дефект);
- кінцеві дефекти зубного ряду (дозволяють провести незнімне протезування);
- повна відсутність зубів (дозволяє провести незнімне протезування або забезпечити більш надійну фіксацію повних знімних протезів).
Перед імплантацією необхідно зробити панорамний знімок зубів з використанням пластмасових або воскових шаблонів із закріпленими в них рентгеноконтрастними штифтами або кульками стандартного розміру. Такі особливості пов'язані з необхідністю вимірювання відстані від вершини альвеолярного гребеня до нижньощелепного каналу, гайморової пазухи та інших анатомічних утворень.
У деяких випадках необхідні:
- прицільні внутрішньоротові знімки;
- вимір товщини слизової оболонки в місці операції та визначення ширини альвеолярної частини щелепи;
- проведення біопотенціалометрії тканин порожнини рота, особливо при протезуванні та імплантації з використанням різнорідних металів;
- великий панорамний знімок зубів.
Абсолютні протипоказання до імплантації
- Хронічні захворювання організму (туберкульоз, ревматична хвороба, цукровий діабет, захворювання слизової оболонки порожнини рота, стоматити тощо).
- Хвороби крові та кровотворних органів.
- Захворювання кісткової системи, що знижують її регенераційні можливості.
- Захворювання центральної та периферичної нервової системи.
- Злоякісні пухлини в період проведення спеціальної терапії та деякий час після її закінчення.
Відносні протипоказання до імплантації
- Пародонтит (гострі й підгострі форми).
- Неправильний прикус і підвищений рівень стирання зубів.
- Погана гігієна порожнини рота і відсутність звички до її забезпечення.
- Передракові та пухлиноподібні захворювання в порожнині рота і щелепах.
- Наявність металевих імплантатів в інших зонах (спиці Кіршнера, мініпластинки, шурупи, дротові шви, штучні суглоби, клапани серця, кардіостимулятори тощо).
- Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба.
- Бруксизм (підсвідоме постійне стиснення щелеп і скрегіт зубами, особливо вві сні).
- Анатомічні особливості будови щелеп, які усувають можливість введення імплантатів (атрофія кістки, ретеновані зуби, близькість верхньощелепних (гайморових) пазух тощо) та вимагають проведення попередніх кістково-реконструктивних операцій.
- Тимчасовим протипоказанням є вагітність і період лактації.
Соціальні протипоказання до імплантації
- Недбале ставлення до свого здоров'я, куріння, систематичне вживання алкоголю, нерегулярне харчування, вживання кави у великих кількостях.
- Особливості професійної діяльності – важкі фізичні навантаження, екстремальні та травматичні види спорту.