Ортопедична стоматологія в Києві

Ортопедична стоматологія – виховання «неслухняних» зубів

Стоматологічна допомога не обмежується лікуванням карієсу або пломбуванням зубів.

«Правильне виховання» – так з грецької мови дослівно перекладається ортопедія. Виходить, що лікар допомагає привести зуби і щелепи в правильне положення. І робить він це за допомогою спеціальних методів.

Аномалії росту зубів і щелеп, деформації та пошкодження органів жувального апарату – величезний блок стоматологічних проблем. І займається їх ліквідацією окремий напрям – ортопедична стоматологія.

Ортопедичні методи у стоматології

Загальна ортопедія спрямована на відновлення організму, в тому числі після травм. На жаль, регенерація і зуби – несумісні поняття, тому головний спосіб відновити цілісність зубного ряду – це протезування.

Різновиди зубних протезів:

Стоматологічні протези

Знімні конструкції – протези, які використовують при повній або частковій адентії (втраті зубів).

Сьогодні популярними є нейлонові, бюгельні та акрилові пристосування. Це не старі «вставні щелепи»: апарати нового типу естетичні, зручні в носінні, їх не обов'язково знімати на ніч.

Стоматологічний міст на зуби

Постійні протези: мости і коронки – найпопулярніший варіант протезування.

Вироби встановлює і знімає стоматолог, коронка надійно фіксується на обробленому зубі або імпланті. Штучні зуби повністю замінюють втрачені природні.

Роблять ці апарати з металокераміки, оксиду цирконію або кераміки. Головні плюси – комфортність і довговічність використання.

Мікропротезування зубів

Мікропротези – це, по суті, різновид незнімних конструкцій, які використовуються для художньої реставрації зубів.

Вініри і вкладки – два різновиди мікропротезів. Перші – найтонші керамічні або композитні пластинки, які наклеюють на передню сторону зубів, щоб приховати естетичні дефекти.

Вкладки – вдосконалені пломби, незамінні при відновленні дуже зруйнованих зубів.

Фахівці вузького профілю

Фахівці вузького профілю

Рішенням ортопедичних проблем займаються спеціально підготовлені стоматологи. Експерти з клініки 32 Dent назвали три категорії таких лікарів:

  • стоматолог-ортодонт вирівнює зуби і виправляє прикус; для цього лікар використовує спеціальні пристосування: брекети, капи, трейнери, пластинки, а в складних випадках потрібне хірургічне втручання;
  • ортопед – «гуру» протезування і відновлення цілісності зубного ряду;
  • стоматолог-хірург – лікар, без якого часто не обійтися при вирішенні ортопедичних проблем; завдання цього лікаря полягає в лікуванні та відновленні кісткової тканини, проведенні операцій на щелепі.