Клиновидний дефект зубів

Лікуємо клиновидний дефект зубів правильно

Клиновидний дефект – це відкол емалі в пришийковій частині зуба. Назву «клиновидний» він отримав через свою форму.

Сучасна стоматологія пропонує безліч варіантів вирішення цієї проблеми. Але, на жаль, тільки в рідкісних випадках пацієнт згоден іти на радикальні заходи, щоб усунути справжню причину цієї хвороби.

Від чого з'являється клиновидний дефект зубів

Причина відколів одна – ослаблена емаль. У свою чергу стоншення емалі провокується цілою низкою чинників: сильною абразивністю паст, використовуваних пацієнтом, надмірним вживанням кислих продуктів і газованої води.

Чому ж тоді клиноподібні відколи з'являються на зубах тільки в певному місці, до того ж не у кожного пацієнта з ослабленою емаллю? Справа в тому, що при неправильному прикусі зуб зазнає сильного навантаження, особливо в пришийкових ділянках.
На емаль у приясенній зоні припадає найбільше навантаження при накушуванні. І якщо ряд розташований нерівно, тобто одна частина зубів не працює, а інша – піддається подвійному тиску і, то саме емаль остапнніх буде схильна до стирання і сколів.

Лікування клиновидного дефекту

Лікування клиновидного дефекту

Основа якісного лікування – це усунення не тільки самого дефекту, але і його причин.

У 32 Dent ми починаємо лікування клиновидного дефекту зубів з консультації у ортодонта. Спеціаліст огляне зуби на предмет оклюзії і підбере найбільш ефективний метод усунення проблеми. Це можуть бути брекети, пластини або капи.

Іноді прикус порушується через втрату зуба, адже ряд зміщується, намагаючись закрити пусте місце природним шляхом. В цьому випадку пацієнту рекомендують установку зубного імпланта або моста. Про кращий варіант стоматолог зможе сказати вам точно після огляду.

швидке лікування клиновидного дефекту

«Екстрені» методи лікування клиновидного дефекту зубів

Буває, що у пацієнта попереду важливий захід або від'їзд. У таких ситуаціях у нього немає можливості почати лікування оклюзії, тоді йому запропонують усунути проблему саме з точки зору естетики – за допомогою пломб, установки коронок або вінірів.

Що стосується неприємних відчуттів в області шийок уражених зубів, то їх можна полегшити пастами, які усувають чутливість або курсом ремінералізації.

Хоча ці варіанти недовговічні, але зуби будуть виглядати здоровішими і не так стрімко руйнуватися.

комплексне лікування клиновидного дефекту зубів

Але, як ми вже говорили, лікування клиновидного дефекту зубів має бути комплексним. І без зусиль ортодонта усунути дефект назавжди навряд чи вийде. Це тривалий і не найдешевший процес, але, якщо задуматися, то ви зрозумієте, скількох наслідків неправильного прикусу вам вдасться уникнути, якщо заздалегідь усунути проблему.

Приходьте в 32 Dent, щоб привести свої зубки в норму. Економте ваші сили і час!