Невралгія виникає через травмування обличчя, пухлини і запалення в лицьовій частині, від будь-якого впливу на організм, вроджених аномалій, в результаті яких трійчастий нерв здавлюється прилеглими судинами або звужується.
Трійчастий нерв – це черепно-мозковий нерв, який забезпечує чутливість лицевої ділянки. Має три відростки, кожний з яких передає сигнали в мозок з різних зон обличчя. Трійчастих нервів у людини два, і вони розташовані симетрично по обидва боки обличчя.
Не варто панічно боятися видалення зуба, адже стоматологічні маніпуляції призводять до невралгії вкрай рідко, лише як виняток. До того ж при відтермінуванні лікування є ризик допустити розвиток серйозної хвороби (наприклад, розвитку гінгівіту в пародонтит).
На деяких форумах можна знайти скарги від пацієнтів, які лікували невралгію, коли причиною болю виявлялися проблеми з зубами, наприклад, пульпіт. Іноді лікування у стоматолога було необхідне, але лікарі знеболювали трійчасті нерви, не замислюючись, що симптоми пов'язані безпосередньо з хворобами зубів.
Невралгія виникає через травмування обличчя, пухлини і запалення в лицьовій частині, від будь-якого впливу на організм, вроджених аномалій, в результаті яких трійчастий нерв здавлюється прилеглими судинами або звужується.
Так виходить при некоректній стоматологічній діагностиці. Пацієнту лікують або видаляють зуб, а потрібно було лікувати трійчастий нерв. Пацієнт же схильний пов'язувати збільшення болю з лікуванням у стоматолога.
При лікуванні тканин або пульпи постійно травмувався нерв, так виникла невралгія.
Яке стало активніше себе проявляти внаслідок неправильного лікування або помилкової діагностики.
Не поспішайте асоціювати неприємні відчуття після походу до стоматолога з невралгією! Однак якщо біль після лікування зуба не проходить, обов'язково зверніться до свого лікаря. Він повинен провести огляд і виключити всі причини больових симптомів. Можливо, біль дійсно є ознакою запалення трійчастого нерва.
З будь-якими больовими відчуттями в лицевій ділянці звертайтеся до невропатолога.
Для початку лікар проведе повне обстеження організму пацієнта, щоб переконатись у відсутності інших захворювань, що викликають схожий біль.
Буває, що природа походження невралгії невідома, тоді лікар призначить симптоматичне лікування – пропише хворому найбільш підходящий анальгетик.
Якщо відома причина хвороби, з нею борються за допомогою протизапальних і протисудомних препаратів, водночас призначають знеболювальні засоби.
У самих крайніх випадках може знадобитись хірургічне втручання. Сучасним і безпечним рішенням проблеми став гамма-ніж. Це нововведення працює неінвазивно, впливаючи іонізуючим випромінюванням на вогнище хвороби.
Реабілітаційний період триває набагато менше, адже не потрібно накладати і знімати шви після розрізів.
Щоб хвороба не турбувала, необхідно не допускати інтоксикації організму, своєчасно лікувати захворювання носоглотки і інфекційні захворювання. Уникайте переохолодження і стресів. А ще обов'язково вчасно лікуйте хвороби зубів і ясен.
Бережіть себе і будьте здорові!