Знімні зубні протези

Як доглядати за знімними зубними протезами

15% людей у віці 40+ носять знімні зубні протези. Їх легко можна вийняти з рота, промити, почистити або обробити розчином. Однак для максимальної ефективності рекомендуємо використовувати всі методи комплексно.

Промийте водою

Відразу після їжі вийміть протез і промийте окропом (для видалення залишків їжі та стерилізації). Використовуйте саме окріп, а не сиру воду з-під крана (в ній містяться шкідливі бактерії). Потім ретельно прополощіть ротову порожнину антисептиком.

Обробіть спеціальним розчином

Періодично занурюйте зубні протези в антисептичний засіб на кілька годин. Купити готовий розчин або розчинну таблетку можна в будь-якій аптеці. Такі засоби знищують 99% бактерій на протезі. Інструкцію про застосування дивіться на упаковці препарату.

Розчин дезінфікує протез, очищає від бактерій і залишків клею або крему для фіксації в ротовій порожнині.

Чистьте зубною пастою щодня

На протезах, як і на зубах, накопичується наліт. Для його видалення чистьте знімну щелепу спеціальною щіткою і дрібноабразивною зубною пастою (Flexi-Clean, Corega, Val-Clean) вранці та ввечері та обов'язково перед зануренням у дезінфікуючий розчин. Проте це стосується тільки акрилових протезів. Нейлонові конструкції не можна чистити щіткою! Їх потрібно тільки промивати водою при температурі 40°C.

Протезування зубів – це тривала і складна процедура. І буде прикро, якщо ви зіпсуєте дорогий протез через неналежний догляд.

Раз на півроку здавайте знімні протези на чищення в клініку. Стоматолог зніме всі тверді відкладення та освіжить колір. Чим чистіший протез, тим комфортніше вам буде його носити.

Доглядайте за порожниною рота

Не забувайте доглядати за порожниною рота. Скупчення нальоту на протезі, яснах, піднебінні та язику може призвести до запальних процесів, появи виразок, кровоточивості, неприємного запаху.

Щоб запобігти цьому, користуйтесь ополіскувачем для рота: бажано на основі ромашки, шавлії та м'яти. Або ж заваріть ромашковий чай і щодня промивайте ним ротову порожнину. Ромашка знімає запалення і заспокоює м'які тканини.

Купуйте хороші клей або крем для фіксації

Щоб знімні та частково знімні бюгельні протези щільно прилягали до ясен, потрібні спеціальні клей або крем.

При виборі враховуйте рекомендації свого лікаря. Якісний препарат створює герметичну подушку, яка блокує потрапляння їжі до ясен, і рівномірно розподіляє жувальне навантаження.

Зберігайте знімний протез правильно

Раніше протези знімали на ніч і клали у склянку з водою або розчином. А все тому, що робили їх з каучуку, який пересихав і тріскався на повітрі. Сучасні ортопедичні конструкції виконані з акрилу або нейлону. Виймати їх на ніч не потрібно. Так ви швидше звикнете до щелепи й уникнете зміщення суглобових головок.

Ну, а якщо вам важко спати з протезом, зберігайте його вночі в поліпропіленовому контейнері, у місці, яке не доступне для дітей і домашніх тварин.

догляд за зубними протезами