Тут косметичним втручанням не обійтись, адже зуб перетворюється на відкрите джерело інфекції, що часто призводить до запалення нерва.
Білі цятки на емалі, чутливість до холодного/гарячого – перші ознаки початку карієсу. Уже цих симптомів достатньо, щоб звернутися за допомогою до стоматолога. Ігнорувати проблему або намагатися впоратись народними методами – означає, свідомо вбивати рідні зуби.
На 100% позбутися карієсу можна тільки у стоматологічній клініці.
Як правило, пацієнти знаходять масу причин, щоб відкласти візит до стоматолога до останнього. Але якщо попросити їх сказати відверто, більшість зізнаються, що просто бояться лікувати зуби. І дарма, адже сьогодні вилікувати навіть запущений карієс вдається без болю і при мінімумі часу. Методи лікування залежать від стадії розвитку захворювання і можливостей клініки.
Пацієнти, які стежать за станом зубів і регулярно відвідують дантиста, можуть бути впевнені: до появи дірок справа не дійде.
Початковий карієс лікар виявить на стадії крейдоподібної плями і вилікує зуб за півгодини.
Бактерія-руйнівник частіше нападає на моляри – жувальні зуби. Якщо чистити далекі зуби не дуже ретельно, то у фісурах (борозенках на поверхні зубів) скупчуються мікроби і провокують розвиток карієсу.
Не варто хвилюватися: стоматолог за один сеанс видалить пошкоджену емаль і запломбує зуб – пацієнт не відчує болю і дискомфорту. До речі, щоб запобігти ураженню молочних зубів, маленьким пацієнтам герметизують фісури, покриваючи борозенки захисним матеріалом.
Глибокий карієс – горезвісні дірки в зубах – вимагає більшої уваги.
Тут косметичним втручанням не обійтись, адже зуб перетворюється на відкрите джерело інфекції, що часто призводить до запалення нерва.
Як діє стоматолог:
Проводить візуальний огляд і робить рентген пошкодженого зуба, якщо потрібно.
Знеболює місце ураження за необхідності; перед введенням анестетика змащує ясна заморожуючим гелем, тому ніякого болю від уколу пацієнт не відчує.
Видаляє уражені тканини зуба.
Якщо на знімку видно, що нерв відкритий і запалений, то проводить депульпацію – видалення нерва.
Чистить кореневі канали, знезаражує і заповнює порожнини ліками; коронку зуба закриває тимчасовою пломбою.
Через 4–6 днів на повторному прийомі знову відкриває зуб, пломбує канали та коронку.
Не запускати карієс – в інтересах самого пацієнта: чим раніше він звернеться до лікаря, тим менше часу і коштів витратить на лікування.