Карієс на зубах

Як позбутися карієсу без болю і страху

Зустріти людину, зуби якої не знають, що таке карієс, – рідкісна удача. За статистикою, таких щасливчиків – один із сотні. І навіть ті, хто стверджує, що у них немає в зубах дірок, іноді не здогадуються, що бактерія Streptococcus mutans уже почала свою руйнівну роботу.

Білі цятки на емалі, чутливість до холодного/гарячого – перші ознаки початку карієсу. Уже цих симптомів достатньо, щоб звернутися за допомогою до стоматолога. Ігнорувати проблему або намагатися впоратись народними методами – означає, свідомо вбивати рідні зуби.

На 100% позбутися карієсу можна тільки у стоматологічній клініці.

Чим раніше, тим краще: лікування карієсу

Як правило, пацієнти знаходять масу причин, щоб відкласти візит до стоматолога до останнього. Але якщо попросити їх сказати відверто, більшість зізнаються, що просто бояться лікувати зуби. І дарма, адже сьогодні вилікувати навіть запущений карієс вдається без болю і при мінімумі часу. Методи лікування залежать від стадії розвитку захворювання і можливостей клініки.

карієс лікування

Як лікують поверхневий карієс у стоматології 32 Dent

Пацієнти, які стежать за станом зубів і регулярно відвідують дантиста, можуть бути впевнені: до появи дірок справа не дійде.

Початковий карієс лікар виявить на стадії крейдоподібної плями і вилікує зуб за півгодини.

Бактерія-руйнівник частіше нападає на моляри – жувальні зуби. Якщо чистити далекі зуби не дуже ретельно, то у фісурах (борозенках на поверхні зубів) скупчуються мікроби і провокують розвиток карієсу.

Не варто хвилюватися: стоматолог за один сеанс видалить пошкоджену емаль і запломбує зуб – пацієнт не відчує болю і дискомфорту. До речі, щоб запобігти ураженню молочних зубів, маленьким пацієнтам герметизують фісури, покриваючи борозенки захисним матеріалом.

глибокий карієс

Лікування запущеного карієсу

Глибокий карієс – горезвісні дірки в зубах – вимагає більшої уваги.

Тут косметичним втручанням не обійтись, адже зуб перетворюється на відкрите джерело інфекції, що часто призводить до запалення нерва.

Як діє стоматолог:

01

Проводить візуальний огляд і робить рентген пошкодженого зуба, якщо потрібно.

02

Знеболює місце ураження за необхідності; перед введенням анестетика змащує ясна заморожуючим гелем, тому ніякого болю від уколу пацієнт не відчує.

03

Видаляє уражені тканини зуба.

04

Якщо на знімку видно, що нерв відкритий і запалений, то проводить депульпацію – видалення нерва.

05

Чистить кореневі канали, знезаражує і заповнює порожнини ліками; коронку зуба закриває тимчасовою пломбою.

06

Через 4–6 днів на повторному прийомі знову відкриває зуб, пломбує канали та коронку.