Види операцій з імплантації зубів

Імплантація зубів. Види операцій з імплантації

У цій статті ми розглянемо основні види сучасних операцій з імплантації – усі з цих методик успішно застосовуються у стоматологічній клініці «32 Дент».

1. Двоетапна імплантація циліндричних імплантатів

Традиційний і найнадійніший на сьогоднішній день вид операції. Її мета – поставити імплантат так, щоб забезпечити його надійне вростання (остеоінтеграцію) в кісткову тканину і правильно зорієнтувати його щодо майбутньої зубопротезної конструкції.

Операція відбувається у 2 етапи:

I етап. Установлення імплантату. Після точного встановлення імплантату в кісткову тканину він повністю закривається слизовою оболонкою. Імплантат знаходиться всередині кістки і не контактує з ротовою порожниною. Приживлення імплантату відбувається протягом 2–3 місяців при імплантації зубів на нижній щелепі і за 4–6 місяців – на верхній. Цей етап можна проводити як під місцевою анестезією, так і під загальним наркозом.

II етап. Мікрооперація з розкриття імплантату (через 2–6 місяців). У імплантат вкручується тимчасова голівка (формувач ясен), яку видно в роті на місці майбутнього зуба. З цією кулькою пацієнт ходить 10 днів, поки навколо не сформуються ясна. На даному етапі можна виготовити тимчасові протези, щоб відновити естетику. Формувач ясен дозволяє сформувати ясенний край (шийку зуба) для максимально природної посадки майбутньої коронки. Через 10 днів формувач викручується, і на його місце спеціальним динамометричним ключем установлюється абатмент – сполучна ланка між імплантатом і металокерамічною коронкою.

Далі слідує завершальний етап – протезування з опорою на імплантатах. Протезування може бути виконане як класичною металокерамікою (коронка або міст), так і суцільнокерамічними конструкціями на основі діоксиду цирконію або золотоплатинового сплаву, які є більш дорогими, але в деяких випадках вони виправдовують себе (заміщення фронтальних зубів, алергія на метал тощо). Протезування з опорою на імплантати триває близько двох тижнів.

2. Одноетапна імплантація (одномоментна імплантація)

За даної методики імплантації імплантати так поміщаються у сформоване кісткове ложе, що голівка імплантату знаходиться в порожнині рота над яснами (навколо голівки накладаються шви). Таким чином, одразу формується ясенний край, а до протезування приступають у найближчі дні після встановлення імплантатів (за відсутності протипоказань) або ж через 4–6 місяців.

3. Експрес-імплантація

Експрес імплантація зубів передбачає, що відразу після вживлення імплантату встановлюється тимчасова коронка – все відбувається за одне відвідування. Після цього через 2–4 місяці можна буде приступити до постійного протезування. Такий спосіб імплантації є виправданим на фронтальних зубах, коли естетична складова – в абсолютному пріоритеті. У результаті будь-які медичні маніпуляції в порожнині рота залишаються непомітними для оточуючих.

4. Імплантація безпосередньо відразу після видалення зуба

Методика дозволяє на місце щойно видаленого зуба відразу поставити імплантат.

Переваги цього способу:

  • За один прийом хірург видаляє зуб і ставить імплантат – менше втручань в організм.
  • Кістка відразу отримує необхідне навантаження і не атрофується.
  • Остеоінтеграція відбувається швидше, оскільки організм мине етап зрощення пустої порожнини, а кісткова тканина краще приживлює новий штучний зуб.
  • Строки лікування скорочуються, і до протезування можна приступити в середньому через 2 місяці.

5. Відстрочена імплантація після видалення зуба

Операцію із встановлення імплантату проводять через 2–4 місяці після видалення зуба.

Ми розглянули основні методики сучасної імплантації зубів. Визначити, який спосіб підходить саме вам, допоможе наш фахівець на консультації. У процесі підготовки до операції або під час самої операції може виникнути необхідність у додаткових хірургічних процедурах, таких як синус-ліфтинг, остеопластика тощо, суть яких вам докладніше роз'яснить лікар-імплантолог на прийомі.