Лікування пульпіту в Києві

Пульпіт: як один зуб перетворює життя на кошмар

Як і інші частини організму, зуби теж запалюються, точніше, внутрішня частина зуба – пульпа. Під дентином розташовані нерви і судини, що живлять тканини зуба. Поки пульпа в порядку, зуб «живий». Саме тому про запалення пульпи організм сигналізує таким болем, що ігнорувати сигнал SOS просто неможливо.

Пульпіт: як один зуб перетворює життя на кошмар

Коли говорять про зубний біль, від якого можна лізти на стінку, найчастіше йдеться про гострий пульпіт. Відчуття настільки неприємні, що середньовічні інквізитори спеціально руйнували зуби полоненим, щоб дістатися до пульпи і витончено катувати нещасних.

Характерні ознаки пульпіту:

 • найсильніший біль у зоні ураженого зуба, що віддає в плече, обличчя, скроню;
 • болісна реакція на холод або тепло, яка триває довше 30 секунд; головна відмінність від карієсу – після видалення подразника неприємні відчуття тільки посилюються;
 • періостит, простіше кажучи – флюс, є наслідком довгого терпіння: ознака того, що нерв відмирає, утворюється гній, який накопичується в пульпітній камері;
 • сіра емаль: проблемний зуб порівняно з іншими виглядає неживим; це основна зовнішня ознака при хронічному пульпіті, коли різкий біль може і не проявлятися.

Лікування пульпіту в Києві

До речі, при простукуванні (перкусії) зуб не реагує, цим пульпіт відрізняється від періодонтиту.

Звідки береться такий сильний біль

Нестерпний біль виникає через здавлювання зубного нерва. При запаленні відбувається набряк пульпи, яка збільшується в розмірах. Нерв придавлений і починає відмирати, тому сигналізує про своє тяжке становище сильним болем.

Пацієнти, які готові терпіти і заглушати пекельний біль таблетками, аби не йти до дантиста, ризикують втратити зуб. Запущене запалення пульпи трансформується в гострий періодонтит, наслідками якого є зниження імунітету, запалення кісткових тканин, флегмона, сепсис.

Причини запалення пульпи

У наші дні пульпіт зуба з'являється не через тортури інквізиторів, а за цілком прозаїчних причин:

 • недолікований карієс – найвірніший шлях до пульпіту через зруйнований дентин;
 • травма зуба: удар, надлом;
 • наслідок неправильного стоматологічного лікування;
 • дія деяких лікарських препаратів.

Пульпіт зуба мудрості

Нерв може запалитися в кожному зубі, але стоматологи з 32 Dent відзначають, що окремі зуби більше за інші схильні до пульпіту. У зоні ризику: центральні та бічні різці, перші й треті моляри – жувальні зуби.

Пульпіт зуба мудрості розвивається через неправильні ріст і розташування «вісімки», попадання інфекції під слизову при прорізуванні. Лікування третіх молярів ускладнюється через важкий доступ до цих зубів і кривизну кореневих каналів – характерною патологією «вісімок».

Лікування пульпіту недорого

Як лікують пульпіт

Купірувати біль і зняти запалення – головні завдання стоматолога при лікуванні пульпіту. Залежно від стадії можливі 3 варіанти розвитку подій:

 • Депульпація – видалення нервово-судинного пучка.
 • Часткове видалення.
 • Збереження пульпи.

Чим раніше пацієнт звернеться до клініки, тим більш оптимістичним є прогноз. Пульпіт потрібно лікувати, а не заглушати жменями знеболювальних таблеток.