Протезування зубів: види і показання

Протезування зубів: види і показання

Існує кілька видів протезування. Вони відрізняються ціною, використовуваними матеріалами і технологіями. У цій статті ми розповімо вам про основні способи відновлення зубного ряду, щоб вам було простіше вибрати найбільш підходящий варіант.

① Незнімні протези

Ідеться про імплантати, на які спираються окремі елементи з металокераміки, або міст. Титанові стрижні встановлюються в щелепні кістки і слугують опорою для стоматологічних конструкцій. Якщо кісткової маси недостатньо, тоді імплантація неможлива. Виручає процедура нарощування кістки (синус-ліфтинг). В іншому випадку допоможе знімний протез.

За функціоналом металокерамічна коронка не відрізняється від рідного зуба, а з естетики і міцності навіть перевершує натуральну емаль. Протезування зубів на імплантатах застосовують за адентії – повної відсутності зубного ряду. Метод підходить і для одиночного протеза.

Види протезування зубів: імплантація, мостоподібний протез, бюгельний протез.

② Знімні протези, включаючи частково знімні та умовно знімні конструкції

Знімний зубний міст – справа кропітка, але через гуманні ціни технологія має попит. Метод рятує в ситуаціях індивідуальної непереносимості постійного протезу або як тимчасове рішення. Матеріали – метал з композитом. При непереносимості металу застосовують нейлон і пластик.

У користуванні є обмеження, тому що способи кріплення поступаються жорсткій фіксації. Альтернатива – умовно знімні конструкції. Це коли міст або бюгель кріпляться замками до імплантатів, кламерами до ясен або коронками до рідних зубів. За необхідності вони знімаються стоматологом. Такі види протезування зубів майже не мають протипоказань. З естетикою тут теж усе гаразд.

③ Вініри і безметалева кераміка

Коли моляр або різець зруйновані, але вилікувані, – вони ще здатні послужити носієм безметалевої коронки. Матеріал абсолютно біоінертний, тому рятує при індивідуальній непереносимості металу або коли професійна діяльність клієнта проходить перед камерами під спрямованим світлом. Відрізнити безметалеву коронку від природної емалі можна тільки при огляді у стоматолога.

Вінірами виправляють зовнішні дефекти природної емалі. Якщо корінь здоровий і є повноцінна коронкова частина, то видалення тільки з міркувань естетики є недоцільним. Зовнішні дефекти маскують: найтонша накладка з міцного фарфору кріпиться до емалі. Відрізнити вінір від різця неможливо. Перевага вінірів перед коронками – не потрібне серйозне обточування. Всі маніпуляції проводять за один візит.

Хочете вибрати підходящий для вас спосіб протезування? Приходьте на консультацію до 32 Dent, і наш стоматолог розповість про можливі способи відновлення зубного ряду у вашому випадку.