Лікування пародонтиту лазером: переваги

Лікування пародонтиту лазером: переваги

Реклами зубних паст лякають нас карієсом, але майже ніхто не згадує про пародонтит.

А чи знаєте ви, що набагато частіше причиною втрати зубів стає саме він? Навіть здоровий на вигляд зуб, що не уражений карієсом, може бути видалений, якщо у вас пародонтит.

Пародонтит – це захворювання пародонту, комплексу тканин, які фіксують зуб в щелепі, що тягне за собою втрату зуба. Його основний симптом – кровоточивість ясен. Також з'являється неприємний запах з рота. На різних стадіях помітно, як зуб стає неначе довшим. Насправді ж – це піднімаються ясна, оголюючи шийки зубів. При пародонтиті тканини навколо зуба запалюються і з часом атрофуються. Потім з'являється хиткість, в результаті зуби випадають.

Що провокує появу пародонтиту?

Що провокує появу пародонтиту?

  • спадковість;
  • неправильна гігієна порожнини рота;
  • травми слизової;
  • куріння;
  • дефекти прикусу і пов'язане з цим жування на одну сторону;
  • неповноцінне харчування (багато солодощів, відсутність в раціоні твердої їжі).

Чим раніше пацієнт звернеться до лікаря з проблемою пародонтиту, тим легше і швидше її можна буде усунути. На легкій стадії пародонтиту можна обійтися терапевтичним лікуванням.

Однак якщо ситуація критична, і зуби вже хитаються, то допоможе їх врятувати лише операційне втручання. У клініці «32 Дент» ми рекомендуємо пацієнтам альтернативу традиційному хірургічному втручанню – процедуру лікування лазером.

Процедура лікування пародонтиту лазером

Процес лікування полягає в тому, що стоматолог за допомогою лазерного випромінювання очищає ясенні кишені від хвороботворного нальоту і «запаює» судини.

Перед початком процедури на ясна на 20 хвилин наносять спеціальний гель. Після чого лікар починає діяти лазером на пошкоджені тканини. Так запальний процес усувається. Очищені пародонтальні кишені закриваються і бактерії в них більше не потрапляють.

Вже після декількох процедур хиткість зубів зменшується в рази, зникають кровоточивість і неприємний запах з рота.

лікування пародонтиту фото

Однак щоб хвороба не поверталась в подальшому, потрібно проводити і самостійну профілактику.

Перш за все, не допускайте зубних відкладень, які стануть сприятливим середовищем для життєдіяльності бактерій. Для цього приходьте на професійну чистку зубів двічі на рік. Процедура допоможе позбутися від нальоту і зубного каменю у важкодоступних місцях. Також чистіть зуби двічі на день, використовуйте флос і по можливості полощіть рот після їжі.

А ще їжте більше твердих овочів і фруктів, масажуйте ясна щіткою під час чищення – це допоможе їх зміцнити. А ще лазер має профілактичну функцію – поліруючи ясна, він тим самим запобігає скупченню на них нальоту і бактерій.

Як лазер допомагає вилікувати пародонтит?

Як лазер допомагає вилікувати пародонтит?

Лазерний промінь – це незамінний інструмент при лікуванні захворювань пародонту. Його використання має значні переваги:

  • абсолютна стерильність;
  • мінімальна травматичність;
  • швидка регенерація тканин після його застосування.