кюретаж пародонтальних кишень ціна

Кюретаж

Кюретаж – стоматологічна процедура вискоблювання патологічно змінених тканин пародонтальної кишені, бактеріальних відкладень і зубного нальоту, що провокують появу пародонтиту.

Помилковою є думка про те, що кюретаж – різновид процедури професійного чищення зубів. Головна відмінність полягає в тому, що кюретаж – це більш широкий процес чищення, оскільки не тільки знімаються відкладення, але ще і проводиться чищення пародонтальної кишені від хворих тканин, пророслого епітелію і пошкодженої цементної основи зуба.

При кюретажі видаляються всі мікроорганізми, що сприяють появі та подальшому розвитку запальних процесів пародонту.

Розрізняють два види кюретажу

Закритий

Проведення закритого кюретажу доцільно в разі, коли глибина ясенних кишень становить менше 5 мм. У даній ситуації процедура кюретажу виконується без попереднього надрізу. Призначається закритий кюретаж для очищення невеликих пародонтальних кишень, а також для зменшення глибоких. Для того щоб кюретаж легше переносився пацієнтом, попередньо проводиться місцева анестезія.

Відкритий

Відкритий кюретаж є необхідним заходом очищення пародонтальних кишень за відсутності можливості провести закритий кюретаж, зважаючи на те, що глибина кишень перевищує 5 мм. Сама назва «відкритий» говорить про те, що процедура включає процес відкриття доступу до пародонту за допомогою надрізання ясен. Таким чином, у стоматолога з'являється можливість витягти зубні відкладення, пошкоджені тканини ясен і пророслий епітелій. Надріз робиться в зоні міжзубних сосочків.

Якщо такого надрізу замало для повного видалення бактеріального середовища пародонтальної кишені, застосовується метод клаптикової операції. Полягає вона у відшаруванні ділянок ясен, у результаті чого оголюються корінь зуба і частина кісткової тканини. І тільки після цього стоматолог приступає до процедури очищення. Клаптики ясен після завершення операції надійно фіксуються спеціальної пов'язкою. Даний метод також застосовується для вирівнювання контуру кісткової тканини при її руйнуванні. Після операції в пародонтальні кишені поміщаються спеціальні трансплантати, що стимулюють ріст кісткової тканини. У сучасній стоматології використовуються трансплантати тваринного і синтетичного походження.

Якщо внаслідок пародонтиту сталося значне порушення цілісності м'яких тканин, їх відновлюють за допомогою трансплантації. Матеріал береться з м'яких тканин піднебіння. Така процедура забезпечує швидке загоєння післяопераційних ран, усуваючи при цьому видимі дефекти ясен, і перешкоджає впливу мікрофлори порожнини рота на корінь зуба.