Кетті Перрі у брекетах і без них

Виправлення прикусу без брекетів: чи можливо це?

Судячи з результатів медичних обстежень, зуби ростуть рівними рядами тільки у 10–20% щасливчиків. Іншим доводиться миритися з дефектами прикусу або виправляти ситуацію.

Перше, що спадає на думку, коли говорять про вирівнювання зубів, – брекети.

Це ефективний метод, але не кожен пацієнт готовий рік-два носити незнімні конструкції, які видно оточуючим.

Часте запитання, яке чують співробітники стоматології 32 Dent від пацієнтів: «Чи можна вирівняти зуби без установлення брекетів?». Можна, причому і в дітей, і в дорослих.

Варіанти виправлення прикусу

Міотерапія

спеціальна гімнастика для розвитку щелепи і формування правильного прикусу. Активно застосовується в роботі з дітьми, починаючи з 3–4-річного віку, поки молочні зуби не змінилися постійними. Для дорослих цей метод застосовується в комплексі з апаратним лікуванням.

Апаратні методи

передбачає встановлення знімних ортодонтичних пристосувань: трейнерів, кап, пластинок. Конструкцію фіксує дантист, а потім пацієнт самостійно дістає і ставить апарат на місце.

Хірургічне втручання

радикальний спосіб, щоб виправити серйозні порушення прикусу, коли пацієнт не може нормально дихати, жувати, говорити. Використовується тільки тоді, коли інші варіанти не дають бажаного ефекту.

Елайнери та інші ортодонтичні штучки

Найпопулярніша у світі альтернатива брекетів – знімні пристосування. Варіант обирають, виходячи з особливостей ортодонтичного дефекту, естетичних і матеріальних переваг пацієнта.

Капи

Капи для корекції прикусу

Зовні елайнери схожі на боксерські капи, але завдання цих пристосувань інше: плавно, але впевнено вирівнювати зуби. Капи виготовляються за зліпками спеціально для кожного пацієнта. Зуби поступово змінюють положення, у зв'язку з цим за час лікування доводиться міняти до 20 моделей кап.

Пристосування роблять із силікону, тому конструкцію не видно в роті, і вона не створює дискомфорту при носінні. Пристрої надягають і знімаються строго за схемою, яку призначив лікар.

Вестибулярні пластинки

Вестибулярні пластинки

Використовуються для виправлення дефектів розвитку щелепи, корекції розмірів піднебіння і вирівнювання зубів у дітей віком до 11–12 років.

Застосування дорослими пацієнтами не дає потрібного ефекту. Пластинки можна знімати самостійно, щоб почистити зуби або дати щелепі відпочити.

 

Зворотний бік медалі: батькам доведеться контролювати, щоб дитина не знімала апарат без необхідності. Пластинки обійдуться дешевше, ніж використання елайнерів.

Трейнери

Трейнери

Спеціальні тренажери для щелеп, які допомагають розвинути м'язи і вирівняти положення зубів. Виглядає конструкція як дві капи, що з'єднані одна з одною. Застосовуються дорослими і дітьми, причому навіть на молочних зубах.

Єдиний недолік – з такими пристроями в роті неможливо спілкуватися.